Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

SUGRĮŽO TRADICINĖ DRAUGO DIENA

Jau buvom pasiilgę nuoširdaus, tikro, kontaktinio bendravimo ... ir šiemet lapkričio 29 dieną, vyko Pasvalio rajono savivaldybės socialinių pedagogų metodinio būrelio tradicinis renginys „Draugo diena.“ Dalyviai – Pasvalio rajono švietimo ugdymo įstaigų priešmokyklinės ugdymo grupės, pirmos klasės mokiniai bei savanoriai iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos. Prisistatymus ruošė ir lydėjo rūpestingos bei atsakingos mokytojos.
Renginio dalyvius sveikino Pasvalio kultūros centro direktorius Robertas Lavickas ir pakvietė į edukaciją didžiojoje salėje. Supažindino su „paslėptomis garso kolonėlėmis“, scena, užkulisiais, žiūrovo taisyklėmis. Garso ir šviesos režisierius Evaldas Kondrotas kalbėjo iš savo kabineto per mikrofoną, įjungė garsą, besisukiojančias, įvairiaspalves šviesas, kurias vaikai galėjo apžiūrėti scenoje iš arti. Žadėjo ateityje būti artistais, režisieriais...
Nuotaikingos muzikos ritmu mankštai subūrė Pasvalio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro atstovė Aistė Ežerskė iš šokių klubo „Dance By Aista“. Prevencinius žaidimus vedė penki savanoriai gimnazistai. Vaikai kartu su savo mokytojomis, savanoriais (parašiuto pagalba) keitėsi vietomis, linksmai įsitraukė į susipažinimo, socialinius vaidmenų žaidimus.
 
 

Edukacinis užsiėmimas „Šviesos graffiti“

5 ir 6 klasių mokiniai, lydimi klasių vadovių D. Srėbalienės ir K. Piestinienės, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Šviesos graffiti“ (Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka). Užsiėmimo metu mokiniai susipažino su fotografija ir įranga naudojama ilgo išlaikymo fotonuotraukų fiksavimui. Patys kūrė ir piešė savo sumanymus tamsoje su įvairiais šviesos šaltiniais. Su programuojama LED lazda, kūrė vaizdinius, dalyvavo netradicinėje fotosesijoje.

 

Tema „Menas“ ir I vieta

Rugsėjo mėnesį pateikėme paraišką dėl dalyvavimo pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos Sąjungoje“ kūrybinių darbų konkurse. Pasirinkome temą „Menas“ kūrybiškumui lavinti. 5 ir 8 klasių mokiniai savo kūriniuose stengėsi atskleisti Lietuvos akvakultūros ūkiuose vykstančius procesus: nuo gyvybės užmezgimo („Gyvybės užuomazgos“, „Ikrų meilė“, „Amūrėliai“) iki išaugintos produkcijos („Žuvų šokis“, „Karpio pietūs“, „Keliaujančios žuvys“). Kūrybiniuose darbuose mokiniai naudojo lipdymo priemones, glazūravimo ir angoros technikas. Mokinius konsultavo mokytojos Vytautė Kuzmaitė ir Diana Kraptavičienė, mokytojo padėjėja Greta Misevičienė.
Lapkričio mėnesį sužinojome, kad laimėjome I vietą 5-8 klasių grupėje ir lapkričio 28 d. dalyvavome baigiamųjų kūrybinių darbų apdovanojimo renginyje, kuris vyko Kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“, Raseinių rajone. Mokiniai ir mokytojai buvo apdovanoti padėkos raštu ir individualiais prizais. Taip pat visi dalyvavome edukacinėje Afrikos būgnų pamokoje, Vėjų teatro spektaklyje „Baisiai gražu“. Smagiai nusiteikę bei sočiai pasivaišinę grįžome su puikiais įspūdžiais į namus.
Iš mokinių atsiliepimų: Dovydui labai patiko apdovanojimai, teatras ir vaišinimas bei kelionė, nes buvo ramu ir gera važiuoti. Gabija Burokaitė labai džiaugėsi, kad buvo „žiauriai“ įdomi išvyka. Nojus dėkojo už kelionę.
 

„Naktis mokykloje 2022“

Po kelerių metų pertraukos mokykloje vėl vyko prevencinis renginys „Naktis mokykloje 2022“. Lapkričio 25 dienos vakare visi susirinko į Kultūros centro salę. Susirado sau patogiausias vietas ir įsikūrė.

Į renginį pakvietėme Pasvalio rajono PK Bendruomenės pareigūnę Modestą, kuri vaikams kalbėjo apie "Smurtą artimoje aplinkoje". Svarbu jo netoleruoti ir laiku atpažinti. Apie tai ir buvo susitikimas mokantis atpažinti smurtą ir jo atsiradimo priežastis. Vėliau mokiniai modeliavo įvairias situacijas, jas analizavo. Na, o susitikimo pabaigoje žaidė linksmą, įtraukiantį žaidimą.

Po to vyko įvairios sportinės estafetės, kurias organizavo fizinio ugdymo mokytojas Kostas Solovjovas ir anglų kalbos mokytoja Sandra Vitkevičiūtė. Vėliau mokiniai skirstėsi į veiklų sekcijas. Vieni ėjo kepti picų, prižiūrimi mokytojo padėjėjos Saidos Petrošaitienės. Kam maisto gamyba ne prie širdies, ėjo su dailės mokytoju Boleslovu Tuskėnu gaminti dekoracijų mokyklos langų puošimui. Treti dalyvavo draugiškose krepšinio varžybose.

Pasistiprinę ir atgavę jėgas mokiniai demonstravo savo žinias protų mūšyje, kurį parengė Visuomenės sveikatos biuro specialistė Oksana Vaserytė. Ačiū psichologei Dianai Kraptavičienei ir lietuvių kalbos mokytojai Jurgai Gylytei Pečiokienei už protmūšio vedimą ir sveikas, saldžias dovanas vaikams. Vėliau mokiniai šoko just dance, dalyvavo muzikinėje viktorinoje, kuriai pasiruošti padėjo muzikos mokytoja Kristina Piestinienė.

O kaip naktis be lobio paieškos! Susiskirstę į komandas mokiniai įnirtingai ieškojo lobio, vadovaudamiesi duotomis užuominomis ir atlikdami prie jų paliktas užduotis. Vėliau smagius judriuosius žaidimus vedė Mokinių tarybos atstovės 10 klasės mokinės Gabrielė ir Roberta, 9 klasės mokinė Eimantė. Po aktyvios veiklos laukė naktinis filmas. Ačiū visiems mokytojams prisidėjusiems prie renginio organizavimo, idėjų generavimą, veiklų koordinavimą ir budėjimą jo metu.

Last Updated (Thursday, 01 December 2022 19:53)

 

Pirmokai "Žaliojo raštingumo" dirbtuvėse

1-os klasės mokinukai dalyvavo nuotolinėje dailės ir technologijų pamokoje - kūrybinėse "Žaliojo raštingumo" dirbtuvėse, kurią pasiūlė projekto „Kita forma“ komanda. Vaikai mokėsi antrinėms žaliavoms suteikti naują gyvenimą. Jų kūrinys – spalvingas ir saldus Advento kalendorius iš nebereikalingų popieriaus ritinėlių.
 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien139
mod_vvisit_counterVakar532
mod_vvisit_counterŠią savaitę1018
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę694
mod_vvisit_counterŠį mėnesį4234
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį5426
mod_vvisit_counterViso434527

Prisijungę: 3
Jūsų IP: 44.192.247.184
,
Šiandien: Jan 27, 2023

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120