Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

Užsiėmimai, skirti psichosocialinei gerovei

 

Spalio mėnesį dėmesį skyrėme mokinių psichinės sveikatos stiprinimui. Mokykloje ir Namišių skyriuje vyko užsiėmimai, kurie buvo skirti mokinių psichosocialinės gerovės pasirūpinimu. Dalis užsiėmimų vyko pagal projekto „Augu sveikas“ numatytas veiklas, kuriose dalyvavo 5, 6, 7, 9, 10 klasių mokiniai bei Namišių skyriaus 1/3 klasių mokiniai. Mokiniai tiek lauke, tiek klasėse stiprino savijautą, lavino saviraišką bei bendravimą užsiėmimuose „Jausmų antspaudai“, „Rudens vaizdai“, „Temperamentų spalvos“, „Jausmų ir spalvų pasaulyje“, „Bendravimo žaidimai“. Taip pat psichologė vedė užsiėmimus Saločių ikimokyklinės grupės vaikams ir integruotas veiklas kartu su neformalaus švietimo „Skaitau pasaulį ir pažįstu save“ bei „Žaidžiu ne vien jausmus“ užsiėmimais, skirtais 6–8 klasių mokiniams ir Namišių pradinių klasių mokiniams: „Koliažo kalba“, „Spalvų ašaros“, „Rudens žiūronai“.

 

 

Rudenėlio šventė

        Rudenėlis, dar šiltas ir švelnus, išmarginęs linksmai lapus, spalio 29 d. pakvietė Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos ikimokyklinukus, priešmokyklinukus ir pradinukus į šventę „Rudens kraitelė“.

           Visą savaitę grupėse, klasėse vyko kūrybinis projektas„ Rudens mozaika“. Vaikai, naudodami įvairias meninės raiškos priemones, kūrė darbelius iš gamtinių medžiagų, vaisių ir daržovių. Jiems namie talkino ir tėveliai. Šventės dieną pasidžiaugėme gamtoje ir mokyklos koridoriuose eksponuojamais arbeliais.  Vaikštinėjome po rudeninį Saločių miestelio parką. Kiekviena klasė turėjo užduotį, kurią atliekant pasitikrino, ar gerai pažįsta parko medžių lapus. Po to teko įminti mįsles apie vaisius ir daržoves. Prizas- saldi Rudenėlio dovana. Pagal nurodytą aprašymą dovanėlę parke teko patiems vaikams susirasti, nes Rudenėlis ją paslėpė... Vaikai džiaugėsi švente, patyrė spalvingą rudeninę nuotaiką.

Last Updated (Wednesday, 03 November 2021 19:04)

 

 

Atminties keliais

Rugsėjo 23-ajai, Lietuvos žydų genocido dienai paminėti, mokyklos bendruomenė skyrė projektinę dieną, kurios veiklų metu 5-10 klasių mokiniai gilino istorijos žinias: klausėsi mokyklos direktorės J. Rupeikienės sveikinimo bei priminimo apie šios dienos prasmingumą kiekvienam piliečiui; mokytojos, istorikės R. Jakubonienės bei žydų kultūros tyrinėtojo V. Jukonio pasakojimų apie ilgus amžius drauge su lietuviais gyvenusios žydų tautos tradicijas, papročius, istorines bei kultūrines aplinkybes, lėmusias žydų tautos genocidą. 9 klasės mokiniai Valdas ir Aronas pasidalino įspūdžiais iš ekskursijos „Žydiškojo Pasvalio gatvelėmis“, Gabrielė perskaitė pranešimą „Apie Saločių žydus“. Akcijoje „Menora iš rudeninių žiedų“ mokiniai, vadovaujami dailės mokytojo B. Tuskėno, pievelėje prieš mokyklą sudėliojo spalvingą menorą.

Tęsdami projektinę dieną, mokiniai, lydimi klasių vadovų bei organizatorių - mokytojų J. Sereikenės, J. Gylytės Pečiokienės ir mokyklos visuomenės sveikatos specialistės O. Vaserytės -  istorinės atminties veiklas susiejo su fiziniu aktyvumu ir išsiruošė į žygį „Atminties keliais“. 5-7 klasių mokiniai lankė Saločių miestelio istorines vietas, susipažino su buvusio geto teritorija, išlikusiais liudijimais apie miestelio žydų likimus, dalinosi žiniomis apie holokaustą. 8-10 klasių grupė leidosi į žygį su šiaurietiškomis lazdomis į Gripkelių kaimą, kur stabtelėjo prie stogastulpio, skirto kraštiečiui, keliautojui Antanui Poškai. Šis maršrutas pasirinktas ne atsitiktinai – A. Poškai už pasiaukojantį žydų gelbėjimą nacių okupacijos metais suteiktas Pasaulio tautų teisuolio vardas. Šias istorines aplinkybes pristatė aštuntokė Andrėja. Prisiminę, apmąstę sunkias, bet labai svarbias žmogiškumo pamokas, uždegę atminimo žvakutes, žygeiviai grįžo į klases dienos aptarimui. Prasmingi pokalbiai su klasių vadovais prie karštos arbatos puodelio apibendrino dienos veiklas.

Dėkojame visiems dalyviams, svečiams, kurie dalinosi savo žiniomis ir mokyklos bendruomenei, aktyviai dalyvavusiai projektinėje dienoje „Atminties keliais“.

Last Updated (Friday, 24 September 2021 20:12)

 

Projektinė aplinkosaugos ir judėjimo diena

Šių metų rugsėjo 9 d. ryto saulė nušvietė dieną tarsi atiduodama vasariškų orų skolą. Tai buvo ta diena, kai visa mūsų mokyklos bendruomenė besidžiaugdama puikiu oru, patraukė į Saločių parką švęsti Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos, kuri buvo dėl karantino ir karščių atkelta iš birželio 5 d.. Šių metų Projektinės aplinkosaugos ir judėjimo dienos šūkis „Atnaujinti. Atkurti. Atstatyti“ visą jaunąją kartą ragino susitaikyti su gamta, prislopinti vartotojišką prigimtį ir ugdyti savo kūrybiškumą, kad visame savo kasdieniniame gyvenime rastume būdų kaip padėti gamtai atgauti jėgas išvengiant ateities klimato katastrofų Žemėje.

            Nuo pat 8 val. visų klasių mokiniai  „Žemės valandos“ metu su klasių auklėtojais diskutavo apie aplinkosaugą, kūrė klasių prisistatymus. Vėliau visi keliavome į parką. Renginio pradžioje mokyklos bendruomenę pasveikino direktorės pavaduotoja Inga Jasiukėnienė ir Saločių seniūnas Sigitas Savickas, 1-10 klasių mokiniai parodė savo kurtus prisistatymus aplinkosaugos tema. Toliau sekė kūrybiškumą ugdanti užduotis. Mokiniai kartu su klasių auklėtojais, vadovaujami dailės mokytojo Balio Tuskėno, kūrė menines instaliacijas iš gamtos formų. Kūryba liejosi per kraštus. Buvo sukurtos devynios instaliacijos, kurios papuoš mokyklos erdves. Baigę ir apžiūrėję vieni kitų darbus visi nuskubėjo dalyvauti užduočių stotelėse „Smalsuolių labirintas“, kurias sudarė dešimt mokytojų parengtų stotelių su pačiomis įvairiausiomis užduotimis. Mokiniai, pagal iš anksto parengtą teritorijos ir stotelių žemėlapį, lankė jas vieną po kitos.

            Prieš atsisveikindami susirinkome trumpai refleksijai. Ant spalvotų „rudeninių lapų“ mokiniai rašė savo mintis, emocijas ir pageidavimus. O jie buvo tokie: Liux!, Labia patiko!, Super!, Esu laiminga!, Buvo labia smagu, įdomu, visos rungtys labai patiko. Ačiū!

Last Updated (Tuesday, 21 September 2021 18:04)

 

 

Lietuvių kalbos dienos mokykloje

2021 m. vasario–kovo mėnesiais 5–10 klasių mokiniai dalyvavo Valstybinės lietuvių kalbos inspekcijos inicijuotuose „Lietuvių kalbos dienų“ renginiuose, kuriuos organizavo lietuvių kalbos mokytojos Inga Macytė ir Jurga Gylytė Pečiokienė. Vasarį mokiniai dalyvavo poezijos popietėse „Skambėk, lietuviškas žodi“, kurių metu skaitė pasirinktus gražiausius lietuvių poetų kūrinius, skirtus Tėvynei, Kalbai. Savo meninius sugebėjimus mokiniai išreiškė kovo mėnesį dalyvaudami piešinių konkurse  „Gražiausias lietuviškas žodis“. Dėkojame visiems dalyviams, džiaugiamės jų darbais.

 

Last Updated (Wednesday, 10 March 2021 17:46)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien198
mod_vvisit_counterVakar223
mod_vvisit_counterŠią savaitę600
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1549
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6446
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį5430
mod_vvisit_counterViso455403

Prisijungę: 5
Jūsų IP: 44.192.92.49
,
Šiandien: May 31, 2023

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120