Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Renginys, skirtas Šeimos dienai paminėti
Ekskursija į Veterinarijos akademijąGegužės 18 d. 5–8 klasių mokiniai kartu su mokytojomis A. Šameliene ir D. Kraptavičiene dalyvavo išvykoje į Kauną ir pažintinėje ekskursijoje po Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Veterinarijos akademiją. Visiems dalyviams didžiausią įspūdį paliko dresuoti šunys – airių seteriai ir labradoras, su kuriais norintys mokiniai atliko užduotis, sužinojome daugiau apie šunų dresūros būdus ir metodus. Lankėmės keturiose mokymo(si) laboratorijose, kuriose ne tik matėme, girdėjome, bet ir atlikome jutimines užduotis, susijusias su šunų maistu: spalva, forma ir kvapu, nesunkiai atskyrėme žmogaus plauką nuo triušio, sužinojome savo odos spalvos skaičių, parsivežėme dar ir kitų neatrastų mums dalykų, kuriuos kartu bei individualiai aiškinsimės ir domėsimės. O jei sugalvotume grįžti į LSMU Veterinarijos akademiją, galėtume studijuoti pagal siūlomas studijų programas: veterinarinės medicinos, maisto mokslo, veterinarinės maisto saugos, gyvūnų mokslo, gyvūno ir žmogaus sąveikos.
Edukacinis renginys „Renkamės profesiją“
Gegužės 17 d. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos daugiafunkcio DC (vadovė Rasuolė Dovidavičiūtė) vaikai ir Žadeikonių DC vadovė Valerija Šteimantienė dalyvavo bibliotekos projekto „Baltijos šalys. Suomija“ organizuotame edukaciniame renginyje „Renkamės profesiją“ (pagal suomių rašytojų A. Havukainen ir S. Toivonen knygą „Tatas ir Patas renkasi darbą“).
Pasirinkome pristatymui tris profesijas ir vaikai pasidalino į tris komandas. Kapitonų Kato, Tato ir Pato komandos susipažino su trimis profesijomis – žurnalistų, kepėjų ir slaugytojų.
Kaip paaiškėjo, kiekvienas vaikas yra susidūręs su gydytojais ir jų pagalbininkėmis – slaugytojomis. „Slaugytojų“ grupėje vaikai susipažino su sunkiu ir atsakingu slaugytojų darbu. Išsiaiškinome, kad gydymo procese jos nei kiek ne mažiau svarbios, negu gydytojai. Tuomet žaisliniais gydymo įrankiais tyrė ir gydė žaisliukus.
„Žurnalistų“ sekcijoje vaikai sužinojo, ką savo darbe veikia šios profesijos atstovai, kur jie gali dirbti, kokių gebėjimų šis darbas reikalauja. Iš senų laikraščių ir knygų vaikai kūrė darbelį „Žydinti pieva“.
„Kepėjų“ sekcijoje vaikai skaitė ištrauką iš knygelės ir lavino lytėjimo, uoslės ir skonio pojūčius, ypatingai svarbius kepėjo darbui. Visi sekcijose vykę užsiėmimai vaikus sudomino, jie azartiškai gydė, kepė ir augino žydinčią pievą.
Išvyka į KaunąJaunųjų ūkininkų ir Jaunųjų poškiečių būrelio nariai, 5-10 klasių mokiniai, su vadovėmis Aušra Šameliene ir Jurga Gylyte Pečiokiene dalyvavo pažintinėje-edukacinėje išvykoje į Kauną. Aktyvios ir turiningos dienos metu lankėmės Anatomijos instituto muziejuje, kur susipažinome su medicinos mokslo istorija, apžiūrėjome žmogaus kūno preparatus, tarnaujančius besimokantiems pažinti žmogaus kūną. Tado Ivanausko zoologijos muziejuje mūsų laukė smagi edukacija „Pasaulio gyvūnai“. Klausėmės įdomaus pasakojimo, atlikome aktyvias užduotis muziejaus salėse. Pasipildę gamtos žinių bagažą patekome į meno pasaulį – M. K. Čiurlionio paveikslų galeriją. Sudalyvavę ekskursijoje po Čiurlionio fantazijos pasaulį, gavome galimybę patys išmėginti jo techniką ir kreidelėmis nupiešti vieną dailininko paveikslo interpretaciją. Parsivežėme daug įspūdžių, žinių, patyrimų ir net piešinių parodėlę. Smagi ir prasminga diena!
Šeimų šventėGegužės 17 d. Namišių skyriaus mokiniai ir jų tėveliai paminėjo Šeimos dieną. Ir vaikams, ir tėveliams buvo labai smagu laiką praleisti kartu keliaujant, sportuojant ir iškylaujant.
|