Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

Kovo 11-osios šventė

Pažymėdami Lietuvos valstybės atkūrimo 29-ąsia metines, šiai dienai skyrėme renginį visai mokyklos bendruomenei. Pradinukai su mokytojomis rašė sveikinimus Lietuvai ir trispalvėmis rankytėmis papuošė antrojo aukšto vestibiulį. 5-10 klasių mokiniai rinkosi į salę. Šventės vedėjas aštuntokas Redas Strelčiūnas visus pakvietė sugiedoti Tautišką giesmę, o istorijos mokytoja R. Jakubonienė pasveikino susirinkusius su svarbia mūsų tautai diena ir dar kartą priminė ilgą ir sunkų Lietuvos kelią siekiant savo valstybingumo.

Renginio svečias, buvęs mūsų mokyklos mokinys, R. Puskepanis papasakojo apie savo gyvenimo galimybes būnant laisvos šalies piliečiu. Visi susidomėję apžiūrėjo nuotraukas iš tolimiausių pasaulio kampelių, kuriose svečiui, dirbančiam virtuvės šefu,  teko lankytis ir darbuotis įvairiausiuose restoranuose.

Tada visi išbėgome į lauką, šviečiant ryškiai pavasario saulei, susirinkome priešais mokyklą ir mojuodami trispalvėmis vėliavėlėmis įsiamžinome bendroje nuotraukoje.

Grįžus į salę, bibliotekininkė D. Kraptavičienė visus pakvietė sudalyvauti viktorinoje „Trispalvė gimtinė“. Viktorinos vedėjomis tapo Skautų būrelio narės, septintokės Gabrielė Kavaliauskaitė, Agnė Šataitė ir Laura Vaičekonytė, kurios mokiniams pateikė įvairius klausimus apie Lietuvą, jos istoriją, geografiją, kultūrą.

Direktorės pavaduotoja I. Jasiukėnienė, šiltai pasveikinusi visus su tokia gražia švente, įteikė padėkas mokiniams, dalyvavusiems įvairiose patriotiškumą, pilietiškumą skatinančiose veiklose: akcijos, konkursuose, renginiuose mokykloje ir bendruomenėse.

 Prie jos prisijungė lietuvių kalbos mokytojos I. Macytė ir J. Gylytė Pečiokienė, paskelbusios mokykloje organizuoto 5-10 klasių mokinių rašinių konkurso „Graži tu, mano brangi Tėvyne“ rezultatus.  Visi dalyviai apdovanoti padėkos raštais ir rašikliais, o nugalėtojai – Gabrielė Januškevičiūtė ir Redas Strelčiūnas – I vietos diplomais ir dovanėlėmis.

Šventinę nuotaiką visiems dovanojo mokyklos skaitovai, deklamavę eiles Tėvynei ir, žinoma, šventinis trispalvis tortas.

 

Lietuvių kalbos mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

Last Updated (Wednesday, 20 March 2019 20:13)

 

 

Protų mūšis „Sveikatos ABC“

Garsus vokiečių filosofas George Simmel yra pasakęs – „Išsilavinęs žmogus yra tas, kuris žino, kaip sužinoti tai, ko jis dar nežino“. Tad šiandien mūsų mokyklos 5-6-7 klasių mokiniai draugiškai varžėsi sveikatos protų mūšyje „Sveikatos ABC“, kurį organizavo mokyklos Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro specialistė Oksana ir socialinė pedagogė Dovilė, įgyvendinant sveikatinimo projektą „Augu sveikas“. Pirmoji protų kovų užduotis buvo sugalvoti komandos pavadinimą ir išsirinkti kapitoną. Pirmoje dalyje mokiniai atsakinėjo į klausimus ir atliko užduotis. Antroje dalyje teko suvaidinti profesijos atstovą bei specialiu prietaisu, dinamometru, išmatavus rankos plaštakos jėgą, išsirinkti stipriausią komandos kapitoną. Stipriausi, drąsiausi ir protingiausi pasirodė 6 - tokai. Visiems dalyvavusiems įteiktos sveikatos biuro dovanėlės.

Visuomenės sveikatos biuro specialistė Oksana ir mokyklos socialinė pedagogė Dovilė

Last Updated (Wednesday, 06 March 2019 22:24)

 

 

 

Kaziuko mugė

Kovo pradžioje mokykloje šurmuliavo tradicinė tiek Lietuvoje, tiek ir mūsų mokykloje Kaziuko mugė. Ją organizavo pradinių klasių mokytoja G. Jarašūnienė, muzikos mokytoja K. Piestinienė, Saločių kultūros centro ir bibliotekos darbuotojai bei Saločių bendruomenė. Likus porai dienų iki mugės, pirmos klasės mokinukai-kviesliai, smagiai dainuodami, traukė į svečius ir kvietė visą mokyklos bendruomenę į šventę.

Vos prasidėjus mugei, salė šurmuliavo nuo pardavėjų ir pirkėjų gausos. Draugiškai įsikūrę greta, savo kūrybos darbus bei gardžius kepinius pardavinėjo tiek mokiniai, tiek mokytojai, tiek kaimo bendruomenės nariai. Pirkėjams reikėjo vikriai suktis, nes gardumynai ant prekystalių  tirpte tirpo. Visi nesunkiai rado, ką įsigyti, o pardavėjai džiaugėsi puikia prekyba. Kiekvienas grįžo namo nešinas skaniais keksiukais ar grybukais, saldžia uogiene ar medumi, įvairiausio skonio sūriais. Galėjome įsigyti ir dailių medžio drožinių, rankų darbo papuošalų.

Tradicinės šventės nuotaiką kėlė ir liaudies kapela „Untė“ iš naujosios Akmenės, smagiai grojusi visos šventės metu. O kad džiaugsmo nebūtų per mažai, jo dar galėjai išsiburti prie bibliotekininkių-būrėjų stalo, kur laimę ir sėkmę žadėjo senovinės lietuviškos runos. Kiekvieną, išeinantį iš mugės salėje, 9 klasės mokiniai  kvietė užeiti į technologijų kabinete įsikūrusią arbatinę. Lankytojų gausa viršijo visus lūkesčius, o jaunosios šeimininkės ir barmenai sukosi išsijuosę vaišindami klientus blyneliais, pyragu, tinginiu, ledais ir karštais gėrimais.

Lauksime kito Kaziuko ir jo puikios nuotaikos!

Lietuvių k. mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

 

 

Last Updated (Thursday, 07 March 2019 13:48)

 

 

Stebuklinga naktis bibliotekoje

Vėl nuūžė, nudundėjo didžiosios metų šventės. Vieniems jos paliko kalnus nenaudingų dovanų, persivalgymo kartėlį, o tiems, kurie laukia švenčių apimti kūrybinės energijos ir jos lydimo sunkaus darbo, atėjo ramus atokvėpio ir džiugesio metas. O pasidžiaugti yra kuo. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenė ir vėl gali didžiuotis savo nenutrūkstančia tradicija – kalėdiniais karnavalais, suburiančiais tiek vaikus, tiek suaugusius kūrybiniams ieškojimams ir savo didžiosios šventės pasiruošimui.

Šiais metais neišsenkančių idėjų autorius, dailės mokytojas B. Tuskėnas pasiūlė visiems nukeliauti į tolimą ir gerokai primirštą... biblioteką ir kartu pamėginti prikelti joje vykstančius stebuklus. Taip pavadintas šiųmetis karnavalas – „Stebuklinga naktis bibliotekoje“. Keletą savaičių dailės mokytojo ir vyresniųjų klasių mokinių kurta scena-biblioteka, nusileidus uždangai, privertė aiktelėti žiūrovus. Prieš akis – sena biblioteka ir milžiniškos itin tikroviškai atrodančios knygos. Šventės pradžia suintrigavo netradiciniu sprendimu – lyriška muzika ir senučių bibliotekininkių darbo dienos pabaigos scena, kai baigiami darbai, sutvarkomos knygos ir užsiveria bibliotekos durys. Nuskamba dvylika laikrodžio dūžių ir prasideda nakties drama: iš knygų lentynų išsiveržia ir ima siautėti fantastiniai sutvėrimai iš „Žiedų valdovo“ – orkai (9 ir 10 klasės vaikinai). Netrukus apsilanko raganų būrys (mokytojų ir administracijos darbuotojų komanda), o visus tamsiojo fantazijos pasaulio atstovus nuramina ir priverčia pasitraukti romantiškieji knygų personažai iš viduramžių (mokytojų komanda). Gal iš pasakojimų apie „Karalių Artūrą“ ar „Tristaną ir Izoldą“? Jie imasi diriguoti stebuklingosios nakties paradui ir renginio vedėja (mokytoja M. Sakalauskienė), priminusi apie niekada nemiegantį knygų pasaulį, atverčia didžiulę knygą ir ima visus knygų veikėjus kviesti į sceną.

Pirmieji savo istoriją papasakoja mažieji pingvinukai – ikimokyklinės grupės vaikučiai (vadovė I. Pocevičiūtė). Tada scenoje pasirodo penktokai - laimingosios Trolių šalies gyventojai (vadovė J. Gylytė Pečiokienė), kurie privalo išsigelbėti iš piktųjų kaimynų, grasinančių jų laimei. O tai jiems pasiseka ne nuožmia kova, o nuoširdumu, gera nuotaika ir spalvingu šokiu. Puikios energijos pliūpsnį žiūrovams padovanoja svečiai iš Diliauskų kultūros centro (vadovė A. Strekienė), persikūnydami į mažuosius rokerius, tango šokėjus ir vikrias skruzdėlytes. Į vaikystės pasakas sugrąžina S. Nėries poemos „Senelės pasaka“ posmai ir mokinių persikūnijimai į pasakų personažus. Šeštokai pateikia modernų Snieguolės ir nykštukų šokį (vadovė S. Vitkevičiūtė), o aštuntokai – kantri stiliaus Raudonkepuraites ir vilkus (vadovė A. Šamelienė). Po to žiūrovų laukia netikėtas posūkis į rytų šalių pasakas ir mokyklos šokių grupės „Perla“ mergaitės  (vadovė J. Preidžiuvienė) primena „1000 ir vienos nakties“ egzotišką dvelksmą. Tada visi drauge verčiame kitą knygą ir įkvepiame retro nuotaikos, kurią dovanoja grupės „Mixas“ šokėjos (vadovė J. Preidžiuvienė). Ateina laikas atversti didžiąją sceną puošiančią „Žiedų valdovo“ knygą, kurią kantriai saugo baisieji orkai ir išleisti į sceną šios knygos personažus, į kuriuos įsikūnijo septintokai (vadovė R. Jakubonienė). Dešimtokės merginos pakviečia į Volto Disnėjaus kūrybos šalį ir padovanoja pelyčių Minių šokį (vadovė L. Tuskėnienė), o devintokai parodo savo susižavėjimą japoniškuoju „Anime“ menu ir dailininko gebėjimu suteikti gyvybę savo kūriniams (vadovė D. Srėbalienė). Karnavalo vedėjai trumpai užvertus knygą, į sceną kviečiami šventės svečiai – jaunieji atlikėjai Kotryna ir Faustas.  Jų lyriškose dainose – poezijos kerai. Staiga vėl netikėtas posūkis į rytų išminties knygų lentyną ir karnavalą papuošia Kyokushin karate meistras G. Čepukaitis su savo mokiniais. Rodos, senos knygos vis skleistų ir skleistų savo magiją, bet vedėja primena, kad naktis artėja į pabaigą – jau greitai brėkš, ir visi herojai sugrįš į knygų puslapius, kur lauks susitikimo su skaitytojais. Kad juos vėl ir vėl panardintų į skaitymo svaigulį ir atvertų neaprėpiamas pažinimo erdves. O kol dar karnavalo naktis – tegu grįžta ir vėl šėlsta raganos, kol jų energija užvirs stebuklingą literatūros katilą...

Kaip ir buvo žadėta, viskas staiga baigiasi ir, žiūrovams grįžus į realybę, į sceną kviečiami karnavalo organizatoriai. Maloniai nudžiugina svečias – švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Vilys, kuris nuoširdžiai sveikina visus šventės dalyvius, padovanojusius sau ir žiūrovams tikrą kūrybiškumo ir vieningumo šventę. Mokyklos direktorė L. Jankauskienė taria padėkos žodžius visai kūrybinei mokytojų komandai, mokiniams, mokyklos darbuotojams, nuolatiniams rėmėjams: Saločių bendruomenei, verslininkams, ūkininkams, mokinių tėvams, vėl susibūrusiems bendram šventiniam stebuklui. Mokykla džiaugiasi kasmet gaunanti lėšų karnavalui organizuoti iš Pasvalio rajono savivaldybės vykdant programą „Tradiciniai renginiai ir šventės Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje“. Visi dalyviai džiaugiasi saldžiosiomis dovanėlėmis ir taria sau pažadą tęsti tradiciją kūrybingai ir prasmingai palydėti senuosius metus.

 

Jurga Gylytė Pečiokienė, lietuvių kalbos mokytoja

 

Last Updated (Tuesday, 08 January 2019 19:12)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien209
mod_vvisit_counterVakar223
mod_vvisit_counterŠią savaitę611
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1549
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6457
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį5430
mod_vvisit_counterViso455414

Prisijungę: 5
Jūsų IP: 44.192.92.49
,
Šiandien: May 31, 2023

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120