Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 

Akcija „Švaros misija“

Lapkričio 6 dieną Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos, Namišių skyriuje vyko akcija „Švaros misija“ Šios akcijos tikslas: atkreipti dėmesį į rankų ir burnos higienos svarbą, išmokyti mokinius teisingai valyti dantis ir nusiplauti rankas; praktiškai pamokyti vaikus, kaip teisingai valyti dantis ir plauti rankas.

Akcijos metu buvo ne tik individualiai įvertinta mokinių asmens higiena, visus paskaitų klausytojus visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė supažindino su rankų plovimo ir dantukų valymo instrukcijomis, pamokė, kaip teisingai  plautis rankas ir valyti dantis.

Užsiėmimo metu mokiniai atliko praktines užduotis. Ant rankų buvo užberta „Glo germ“ miltelių, švytinčių po UV žibintuvėliu, o ją palietę mokiniai galėjo pamatyti švytinčius „mikrobus“ ant savo rankyčių, Po to, visi plovė rankytes šiltu vandeniu, su muilu. Ir štai, pašvietus UV spinduliais, ant kai kurių mokinių rankučių pasimatė švytinčios dalelės, kurios parodė, kad blogai nuplautos. Išvydę švytinčius mikrobus, mokiniai suprato, kad rankas plauti reikia šiltu vandeniu su muilu, o ant paskubomis ir netaisyklingai nuplautų rankų lieka mikrobai, kurie gali sukelti ligas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Birutė Jokubaitienė

 

Jaunųjų poškiečių išvyka

Spalio 24 dieną Jaunųjų poškiečių būrelio nariai su vadove mokytoja R. Jakuboniene ir mokytoja J. Gylyte Pečiokiene vyko į Vilnių. Diena dovanojo nuostabų saulėtą orą, tad visų nuotaika buvo puiki. Pirmiausia pabuvojome Antakalnio kapinėse, kur aplankėme Antano Poškos kapą, padėjome vainikėlius ir uždegėme žvakes. Kapinėse stabtelėjome prie garsių Lietuvos asmenybių amžinojo poilsio vietų, Sausio 13-osios aukų memoriale, prisiminėme skaudų mūsų tautos istorijos momentą.

Turėdami šiek tiek laisvo laiko užsukome pasivaikščioti po Bernardinų sodą, pasigėrėti Bernardinų ir Šv. Onos bažnyčiomis. Užtrukti negalėjome, nes mūsų jau laukė edukacija naujajame Mo muziejuje. Pasivaikščioję po modernią muziejaus aplinką, užsukome į vidų, kur mus visu greičiu įtraukė aktyvi ir šiuolaikiška pamoka „Gyvūnas ir robotas manyje“. Vedami puikios gidės keliavome iš vienos salės į kitą, stebėjome eksponatus, dalyvavome užduotyse ir net patys to nejausdami gilinomės į savo psichologiją, kurioje daug gyvūniškos prigimties ir... roboto savybių. Bet smagiausia pripažinti, kad esame būtybės, kurios gali save kontroliuoti, būti kūrybingos ir žmogiškos. Mokiniai liko sužavėti paskutine edukacijos dalimi – meditacija.

Trečioji išvykos dalis – Televizijos bokštas. Vedami gido  sužinojome, kaip buvo projektuojamas, statomas ir įrengiamas aukščiausias Lietuvos statinys. Kildami liftu iš vidaus pamatėme bokšto liemenį, bokšto taurę, išėję į atvirą erdvę grožėjomės Vilniaus panorama. Apžiūrėdami  aplinką prisiminėme sausio 13-osios įvykius, stabtelėjome prie paminklo bokšto gynėjams atminti  „Aukojimas“, gynėjų žuvimo vietų, kurias dabar mena pastatyti nedideli granito obeliskai. Po to dar sustojome Konarskio gatvėje, šalia ten įsikūrusio Lietuvos Televizijos ir radijo pastato, kuriame kuriamos visos LRT laidos.

Grįžome jau vėlų vakarą, pavargę, bet kupini įspūdžių, praplėtę kultūrinį akiratį, gavę puikią istorijos ir pilietiškumo pamoką.

Mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

 

Last Updated (Wednesday, 30 October 2019 10:01)

 

Ekologinio ugdymo projektinė diena „Rudenėli, labas“

Spalio 25 d. mokykloje vyko pradinių klasių ekologinio ugdymo projektinė diena „Rudenėli, labas“. Kiekviena klasė pasirinko projekto temą: 1 kl. – „Daržovių pintinėje“, 2 kl. - „Obuoliukai“, 3, 4 kl. - „Auksinių varpų dosnumas“.

Visą savaitę, spalio 21 – 25 dienomis, vyko integruotos pamokos pasirinkta tema. Mokiniai kūrė eiles, mįsles, piešė, aplikavo, dainavo, šoko, rinko medžiagą, sudarė diagramas. Penktadienį visą savo veiklą, paruoštą programėlę pristatė draugams ir tėveliams. Pirmokai sukūrė daržovių staltiesę, antrokai pristatė sodo gėrybių stendą, trečiokai ir ketvirtokai pristatė savo sukurtą knygą „Auksinių varpų dosnumas“.

Kiekvienos klasės tėveliai irgi aktyviai dalyvavo šiame projekte. Jie pristatė savo namų darbus „Tai bent skanumėlis.

Šventė baigėsi šokiu – rateliu „Šiaudų batai“ ir visi išėjo į klases aptarti projekto ir pasivaišinti tėvelių skanumynais.

Pradinių klasių mokytoja J. Šatienė

Projektinė veikla „Labas, Rudenėli“

Namišių skyriaus mokiniai spalio 14d. pradėjo projektinės veiklos savaitę „Labas, Rudenėli“.  Kiekvieną savaitės dieną viena pamoka buvo skirta šiam projektui. Mokiniai svėrė, matavo, piešė obuolius, bulves, braižė diagramas. Kūrė pasakojimus apie kaliausę, pirmokai spalvino, karpė raides ir sudėjo žodį kaliausė. Domėjosi kas auga sode, miške, darže, laukuose. O ketvirtadienį laukė baigiamoji projekto dalis – šventė. Joje dalyvavo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Tėveliai lauke pastatė kaliauses, o  vaikai padarė joms skrybėles. Ir vaikai, ir tėveliai išradingai pristatė savo darbus. Susirinkę į klasę vaikai kartu su tėveliais įveikė keletą linksmų užduočių. Vaikai parodė savo paruoštą programėlę.  Tada visi apžiūrėjo darbelių parodėlę.

Mokytoja S.Lapėnienė

 

 


Last Updated (Tuesday, 05 November 2019 21:23)

 

Viktorina „Pasaulis ir aš“

Viktorinos „Pasaulis ir aš“ nuostatuose rašoma, kad viktorina yra projekto „Pasaulis ir aš“ dalis, kuris yra finansuojamas LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. O projektą įgyvendina Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Viktorinos tikslai: pristatyti jaunimui Darnaus vystymosi tikslus, skatinti domėtis pasaulinėmis problemomis ir skatinti mokinių bendravimą. Mūsų mokykla pateikė paraišką ir gavo prisijungimo prie viktorinos klausimų duomenis. Spalio 9 d. mūsų bibliotekoje penktos, šeštos ir septintos klasių komandos (po 6 iš kiekvienos klasės) dalyvavo viktorinoje „Pasaulis ir aš“.

 Komandos į 20 viktorinos klausimų atsakė raštu ir pakeldami korteles. Vertinimo komisijos nariai (po vieną iš komandos ir direktorės pavaduotoja ugdymui Inga Jasiukėnienė) įvertino atsakymus ir paskelbė nugalėtojus. Pirmą vietą laimėjo „Nugalėtojų“ ir „Tingvinų“ komandos, surinkusios po 19 taškų, o „Gamtos vaikams“ atiteko antra vieta (18 balų).  Nugalėtojų duomenys išsiųsti organizatoriams ir belieka sulaukti dovanų.

Bibliotekininkė D. Kraptavičienė

 

Last Updated (Friday, 11 October 2019 10:31)

 

Pasaulio valgiai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši kalbų mokymąsi ir pasaulio pažinimą skatinanti diena tradiciškai paminima ir mūsų mokykloje. Šįmet nusprendėme praplėsti savo akiratį domėdamiesi įvairių tautų virtuve. Vyriausieji mokiniai – dešimtokai – stropiai ruošėsi įdomiam išbandymui ir ketvirtadienį technologijų kabinete duris atvėrė „Poliglotų“ kavinė. Meniu siūlė įvairių šalių patiekalus: picas,  sušius, vokišką pyragą ir kitus gardumynus. Jaunieji verslininkai vikriai sukosi aptarnaudami nesibaigiantį klientų srautą.

O penktadienį po trijų pamokų 5–12 klasių mokiniai ir mokytojai rinkosi į salę pagrindiniam renginiui. Mokiniai, pasipuošę pasirinktos šalies simbolika,  įsikūrė prie savo gamintomis vaišėmis nukrautų stalų. Pas europiečius viešėjo ir „svečiai“ iš tolimosios Meksikos – mokytojų ir tėvų komanda. Visus susirinkusius pasveikino mokytojos S. Vitkevičiūtė ir I. Macytė, priminusios, koks svarbus jaunam žmogui  kalbų mokėjimas, bendravimas, kitų kultūrų pažinimas. Šventinę nuotaiką „užkūrė“ mokyklos šokėjos – bendras mokinių, mokytojų ir mamų projektas. Šventės svečias – buvęs mūsų mokyklos mokinys, garsus virtuvės šefas Ruslanas Puskepanis - papasakojo apie savo darbą restoranuose, supažindino su įvairių pasaulio šalių virtuvės subtilybėmis ir visiems priminė svarbias gyvenimo tiesas: svarbu turėti svajonių, jų siekti kasdieniu darbu neatidėliojant rytdienai, ir viskas pasiseks. Pasaulis didžiulis, įdomus ir užkariaujamas  ryžtu bei atkaklumu.

Po to kiekviena klasė pristatė savo namų darbus. Mokiniai, pasirinkę Europos šalį, porą savaičių gilinosi į jos geografines, kultūrines ir kulinarines įdomybes. Salėje visiems demonstravo savo atradimus, kulinarinius eksperimentus filmukuose ar nuotraukose.

Gražus Kalbų dienos akcentas – dailės mokytojo B. Tuskėno ir mokinių projektas, skirtas kalbų pažinimui. Darbai puošė salę, o mokytojas visus supažindino su technika, kai iš senų knygų, spaudos leidinių, atvirukų gimė paveikslai.

Atėjus laikui pasivaržyti, mokiniai turėjo prisiminti patarles apie maistą, Europos vėliavas bei pasisveikinimo žodžius. Šauniausieji buvo apdovanoti prizais.

O šventės pabaiga – smagiausia. Visi traukėme populiarias dainas ir ragavome savo gamintas vaišes, vaišinome kaimynus. Puiki kulinarinė ekskursija po pasaulį ragaujant vokiško štrudelio, prancūziško tarte Tatin, lietuviškų žagarėlių ar meksikietiškų kukurūzinių traškučių su gvakamolės padažu.

Šventę organizavo kalbų mokytojos L. Tuskėnienė, J. Gylytė Pečiokienė, I. Macytė, S. Vitkevičiūtė. Dėkojame mokytojams, klasių auklėtojams ir tėvams, šauniai dalyvavusiems šventėje 

Lietuvių k. mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

 

Last Updated (Monday, 07 October 2019 20:15)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien30
mod_vvisit_counterVakar42
mod_vvisit_counterŠią savaitę30
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę673
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2667
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį7017
mod_vvisit_counterViso528827

Prisijungę: 1
Jūsų IP: 44.201.97.224
,
Šiandien: Apr 22, 2024

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120