Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Informuojame, kad vadovaudamiesi 2020 m. lapkričio 4 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu Nr. 1226 nuo 2020 m. lapkričio 9 d. ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinių klasių ugdytiniams veikla organizuojama kontaktinių būdu.
2020 m. lapkričio 3–9 dienomis 1–10 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu (nutarimas pakeistas). Už bendrąją informaciją ugdymo organizavimo klausimais atsakinga direktoriaus pavaduotoja ugdymui Inga Jasiukėnienė (el. paštas
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
, tel. 867348523).
Nuotolinio mokymo tvarkos aprašą rasite čia ...
MOKYKLOS VEIKLA KARANTINO METU
Mokyklos veikla vykdoma NUOTOLINIU BŪDU.
Visais klausimais keiptis telefonu:
8-65835673 (Raštinė)
8-65835669 (Buhalterija)
el.paštu:
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
Mokyklos direktorius tel. 8-68139920
Direktoriaus pavaduotojas ugdymui tel. 8-67348523
Direktoriaus pavaduotojas ūkiui ir administracijai tel.8-68160698
Socialinis pedagogas tel. 8-61497373
Primename, kad nuo 2020 m. spalio 26 iki spalio 30 d. priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams, 1–4 klasių, 5–10 klasių mokiniams pagal bendruosius ugdymo planus yra Rudens atostogos. Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministro pranešimu, informuojame, kad nuo 2020 lapkričio 3 d. iki lapkričio 6 d. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniams veikla organizuojama kontaktinių būdu grupėse; 1–4, 5–10 klasių mokiniai mokosi nuotoliniu būdu (namuose); neformaliojo ugdymo švietimo užsiėmimai vykdomi nuotoliniu būdu, švietimo pagalba mokiniams teikiama nuotoliniu būdu. Kai sulauksime kitų Vyriausybės sprendimų informuosime apie ugdymo organizavimą nuo lapkričio 9 d.
Direktorė Justina Rupeikienė
Last Updated (Saturday, 05 February 2022 14:02)
Atminties kelias
Kasmet rugsėjo 23 d. mūsų mokyklos mokiniai mini Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną.
Šiais metais mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias". Jos metu 5-10 klasių mokiniai ėjo iki buvusio Saločių žydų geto. Skaitė prisiminimus apie Saločių žydų bendruomenę ir jos likimą Antrojo pasaulinio karo metais. Sužinojo apie lietuvius gelbėjusius žydus. Vienas iš jų - Antanas Poška.
Mokiniai į renginį atsinešė dekoruotus, užrašytus akmenėlius. Prisimenant aukas skaitė vardus ir iš akmenėlių sudėliojo menorą, uždegė žvakės.
Svarbu pažinti praeitį ir neleisti, kad tai kas įvyko Holokausto metu, pasikartotų.
Last Updated (Friday, 25 September 2020 12:57)
Pradedame minėti mokyklos 90-metį!
1930 metais rugsėjo pirmą dieną duris atvėrė nauja mokykla Saločiuose.
Šiai datai paminėti visi mokyklos, mokytojai mokiniai sudėjo margaspalvį žiedų kelią nuo įkūrimo iki 90-mečio. Gėlių įvairovė ir spalvos atspindi turtingą mokyklos istoriją.
Būti laimingu – (ne)įmanoma
Laimė... Būk laimingas... Ar mūsų tikslas – būti laimingu?.. Visais laikais žmonės ieškojo laimės, jos stebuklingų receptų. Mūsų laikų žydų psichologas Tal Ben-Shaharas nurodo 10 patarimų, kaip galima išmokti būti laimingu. Gal tereikia pabandyti ir būti laimingu taps įmanoma?
1. Suvokite, kas jums teikia laimės. Galite surašyti naujas patirtis, kurios jus padarytų šiek tiek laimingesniais. Tai gali būti ir maži džiaugsmai, kurie jums malonūs.
2. Suderinkite prasmę ir malonumą. Pasirinkite, pasak antikos mąstytojo Aristotelio „aukso vidurį“. Tal Ben-Shaharas mano, kad „laimė nėra tai, ką galima rasti kalno viršūnėje, ir ne tai, kas slepiasi papėdėje, laimė – tai kopimo į viršūnę patirtis.“
3. Laimė nėra tikslas. Svarbu nepuoselėti vilčių, kad laimė susijusi su kitais, o siekti vis laimingesnės kasdieninės būsenos.
4. Kurkite tradicijas. Kiekvieną dieną ar vakarą sugalvokite savo laimės ritualą (dienoraščio rašymas, meditacija, žiūrėjimas į žvaigždes, padėka...)
5. Įsivaizduokite, kad jums 110 metų. Pabandykite pažvelgti į savo dabartį ir duoti patarimų sau.
6. Supaprastinkite gyvenimą. Atsisakykite to, ko galite nedaryti ir darykite tai, kas jums iš tikrųjų įdomu.
7. Prisiminkite, kad kūnas ir sąmonė susiję. Pasirūpinkite savo kūnu – išsimiegokite, galvokite, ką valgote, bent minimaliai pasimankštinkite.
8. Priimkite savo emocijas. Išgyvenkite visas emocijas – ir malonias, ir nemalonias, nes jos yra jūsų.
9. Sekite, į ką koncentruojatės. Kontroliuokite savo mintis, išmokite „perjungti kanalą“ iš negatyvo į pozityvą.
10. Paverskite laimę savo valiuta. Stenkitės gyvenimą matuoti laimės matu. Jei pritrūks jėgų, atsakykite į klausimą „Į ką iškeičiau savo laimę?“, o jūsų atsakymas leis jums būti laimingu ir toliau tobulėti.
Kad patarimai neliktų neįgyvendinti, prisiminkite vienos pasakėčios moralą: „Žinau vieną vietą, kur jie tikrai nesugebės rasti laimės. Paslėpkite ją jų pačių viduje – ten niekas nežiūri. Jie praleidžia visą gyvenimą ieškodami laimės bet kur, išskyrus pačius save.“
Parengta pagal:
https://vmarkus.lt/santykiai/pasakecia-kuri-kiekvienam-zmogui-pades-surasti-savo-laime-lt-1759/ Psichologė Diana Kraptavičienė Last Updated (Monday, 31 August 2020 13:08) Rekomendacijos ir reikalavimai švietimo įstaigoms dėl Covid-19 prevencijos
Visi dokumentai skelbiami https://www.smm.lt/web/lt/
https://www.smm.lt/web/lt/naujienos/2020-2021-mokslo-metai/medziaga-dalintis Last Updated (Monday, 31 August 2020 12:47) |