Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

Antaninės Saločiuose

Į Antaninių šventę tradiciškai aktyviai įsijungė ir Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla. Gausus mokyklos bendruomenės narių būrys dalyvavo eisenoje, kurioje vėliavą nešė ir mokyklos direktorė Justina Rupeikienė. Bendradarbiaudami su biblioteka, kultūros centru, kaimų bendruomenėmis, įvairiais kolektyvais, aktyviai dalyvavome meniniuose pasirodymuose, edukacinėse veiklose.
Mažųjų šventės dalyvių mielai lankyta vaikų zona „Mažoji Indija“, kurioje meninėmis veiklomis džiugino bibliotekininkė Daiva Jonėnaitė, psichologė Diana Kraptavičienė, ikimokyklinio ugdymo pedagogė Regina Tuomienė, mokyklos dienos centro vadovė Rasuolė Dovidavičiūtė. Nepailstančios edukatorės ir joms padedančios mokinės triūsė mokydamos vaikučius susiverti apyrankes, spalvinti, lipdyti drambliukus, puoštis chna tatuiruotėmis. Vaikų erdvėje mažųjų veidukus puošė menininkės iš Biržų, Vilniaus.
Istorijos mokytoja Roma Jakubonienė ir direktorės pavaduotoja Inga Jasiukėnienė visus norinčius pakvietė į mokyklą, kurioje svečiai galėjo apžiūrėti muziejų ir jame surinktą naują drambliukų parodėlę (vėl Indijos akcentas), mokyklos erdves, susipažinti su jose eksponuojamais mokytojų ir mokinių darbais bei parodomis, skirtomis kraštiečio Antano Poškos 120-osioms gimimo metinėms bei jo kelionei į Indiją. Buvusiems mokiniams teko smagiai prisiminti mokyklines dienas ir pasivažinėti mokykliniu autobusiuku, kurį vairuoja šaunus ilgametis mokyklos vairuotojas Virginijus Tuomas. O visus svečius sutiko ir palydėjo ilgametė mokyklos darbuotoja Genutė Dovidavičienė. Prieš tai aktyvioji mokytoja Roma spėjo ir „pakinkyti valtį“ tradicinei laivų regatai Mūšos upėje. Muzikos mokytoja Kristina Piestinienė – mokinukų muzikinių pasirodymų autorė, jai padėjo antros klasės mokytoja Daina Balčiūnienė. Darbo rezultatas – antrokų „Raganaičių šokis“ ir šeštokių indiško stiliaus pasirodymas. Mokytoja Jurga Gylytė Pečiokienė ir mokyklos raštvedė Vilma Štopinienė jau penkeri metai dalyvauja kolektyvo „Mėta“ veikloje ir kiekvienoms Antaninėms paruošia šokio pasirodymus. Namišių bendruomenės varikliukas, mokytoja Aušra Šamelienė, kasmet suburia bendruomenę Antaninių eisenai, įspūdingai laivų regatai, kuriose dalyvauja ir mokyklos buhalterė Laimutė Samulionienė, mokytojo padėjėja Saida Petrošaitienė. O ką jau bekalbėti apie šventės idėjų autorių, nepailstantį dailės mokytoją Balį Tuskėną, kurio talentas, išmonė, begalinis darbštumas bei atsidavimas mokiniams, savo krašto žmonėms suburia bendruomenę puikiems renginiams. Jo ir mokinių kurtas Indijos dramblys – žavingiausias šventės „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ akcentas. O paveikslas ant ambulatorijos pastato sienos – nuostabi dovana miesteliui ir šventės istorijos įprasminimas. Beje, Balio ir jo žmonos Ligijos kurti meniniai darbai kasmet šventinėje loterijoje būna geidžiamiausi prizai.
Mokyklos bendruomenė džiaugiasi savo nariais, nuoširdžiai įsitraukusiais į Antaninių šventės „Nuo Baltijos iki Bengalijos“ organizavimą, dalyvavimą. Džiaugiamės į renginį įnešę savo spalvų ir, be abejo, pagerbę žymųjį kraštietį, keliautoją Antaną Pošką.
 

Paskutinis skambutis

Birželio 16-ąją mokykloje nuskambėjo paskutinis skambutis vyriausiems mūsų mokiniams – dešimtokams. Smagią šventę suruošę devintokai ir dešimtokai apipynė ją mokykliniais prisiminimais, nuoširdžiais palinkėjimais, skambiomis dainomis. Netrūko ir jautrių akimirkų: padėkų, sveikinimų, apdovanojimų, ištryškusių atsisveikinimo ašarų. Nuotaiką pakėlė pirmosios dešimtokų mokytojos G. Jarašūnienės archyviniai filmukai iš auklėtinių vaikystės. Gražus šventės momentas – Namišių krašto bendruomenės iniciatyvos dėka kelionių agentūros „Guliverio kelionės“ dovana - pasirinkta 5 dienų pažintinė kelionė (2 asmenims). Ji įteikta geriausiais rezultatais pagrindinę mokyklą baigusiai dešimtokei Robertai Trasauskaitei. Neliko pamiršti ir jaunesnieji mokiniai, sulaukę padėkų už gerą mokymąsi, aktyvumą visuomeninėje veikloje. Šventės pabaigai – gardūs ledai ir šūkis „Valio atostogoms“!

 

Pas bitininką

Birželio 14 d. 5-8 klasių mokiniai, dalyvaujantys „Šviečiamosios gyvulininkystės programoje“, svečiavosi pas Saločių bitininką Tadą Jasiukėną. Bitininkas Tadas pravedė edukacinį užsiėmimą apie bitininkystę, o jam talkino žmona Vilma ir sūnus Dovydas, nes visi trys darbuojasi bičių ūkyje pagal savo galimybes. Sužinojome, pamatėme, paragavome, patyrėme... Bičių būna visokių, kaip ir žmonių, daugiau darbštesnių ir mažiau, geresnių ir piktesnių, sveikų ir ligotų. Apie bitininkavimą reikia daug išmanyti, bet svarbiausia, kad patiktų, o tada ir sunkumai lengviau įveikiami. Bitininkui Tadui ir jo šeimai bitininkavimas iš pradžių buvo kaip hobis, kuris tapo pragyvenimo šaltiniu.
Mokiniai, grįžę iš užsiėmimo, pasidalino įspūdžiais karjeros dienos „Svajonės pildosi“ dalyviams. Šeštokės Otilija ir Marija perskaitė informaciją apie bitininkystę iš „Užduočių knygelė 5-8 klasių moksleiviams “, aštuntokai Elinga ir Nojus bei penktokas Augustas papasakojo apie tai, kaip bitininkas Tadas pradėjo bitininkauti, kodėl bičių motinėlė negali gyventi be bičių. Avilyje gyvena apie 60 tūkst. bičių. Jis pradėjo bitininkauti, nes labai mėgo bičių medų su koriu, bet vieną dieną kaimynas nebedavė medaus, taigi jis nusprendė pradėti bitininkauti nuo 2007 m. ir dabar turi 200 bičių šeimų.
Nuoširdžiai dėkojame bitininkui Tadui ir jo šeimai už malonų bendradarbiavimą. Tikimės, kad prasidėję edukaciniai užsiėmimai apie bitininkystę tęsis ir kitais mokslo metais.

Last Updated (Wednesday, 21 June 2023 16:23)

 

„Karjeros diena“

Birželio 14 d. mokykloje praūžė „Karjeros diena“ pavadinimu „Svajonės pildosi“. 9─10 klasių mokiniai gamino savo svajonių žemėlapį, 5─8 kl. mokiniai dalyvavo susitikime su bitininku T. Jasiukėnu. Vėliau mokiniai susipažino su buhalterinės įmonės direktore, renginių vedėja ir muzikos vadove, dviračių BMX sportininku.

 

Gedulo ir Vilties diena

Birželio 14 d. mokykloje buvo paminėta Gedulo ir Vilties diena. Taip pat mokykla prisijungė prie visoje šalyje vykusios pilietinės akcijos „Atminties neištremsi“, kurios metu buvo skaitomos tremtinių pavardės ir likimai. Dešimtokės Gabrielė ir Roberta priminė apie 1941 m birželio 14-osios įvykius, paskaitė buvusių tremtinių prisiminimus. Kita paminėjimo renginio dalis – gaminami Gedulo ir Vilties simboliai – juodi ir balti paukščiai, simbolizuojantys Gedulą už tuos, kurie neištvėrė tremties baisybių ir Viltį sugrįžti į Tėvynę, pinamos trispalvės apyrankės.

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien60
mod_vvisit_counterVakar243
mod_vvisit_counterŠią savaitę1264
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę2263
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2335
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį9049
mod_vvisit_counterViso501224

Prisijungę: 2
Jūsų IP: 18.206.48.243
,
Šiandien: Dec 09, 2023

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120