Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

Pasaulio valgiai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši kalbų mokymąsi ir pasaulio pažinimą skatinanti diena tradiciškai paminima ir mūsų mokykloje. Šįmet nusprendėme praplėsti savo akiratį domėdamiesi įvairių tautų virtuve. Vyriausieji mokiniai – dešimtokai – stropiai ruošėsi įdomiam išbandymui ir ketvirtadienį technologijų kabinete duris atvėrė „Poliglotų“ kavinė. Meniu siūlė įvairių šalių patiekalus: picas,  sušius, vokišką pyragą ir kitus gardumynus. Jaunieji verslininkai vikriai sukosi aptarnaudami nesibaigiantį klientų srautą.

O penktadienį po trijų pamokų 5–12 klasių mokiniai ir mokytojai rinkosi į salę pagrindiniam renginiui. Mokiniai, pasipuošę pasirinktos šalies simbolika,  įsikūrė prie savo gamintomis vaišėmis nukrautų stalų. Pas europiečius viešėjo ir „svečiai“ iš tolimosios Meksikos – mokytojų ir tėvų komanda. Visus susirinkusius pasveikino mokytojos S. Vitkevičiūtė ir I. Macytė, priminusios, koks svarbus jaunam žmogui  kalbų mokėjimas, bendravimas, kitų kultūrų pažinimas. Šventinę nuotaiką „užkūrė“ mokyklos šokėjos – bendras mokinių, mokytojų ir mamų projektas. Šventės svečias – buvęs mūsų mokyklos mokinys, garsus virtuvės šefas Ruslanas Puskepanis - papasakojo apie savo darbą restoranuose, supažindino su įvairių pasaulio šalių virtuvės subtilybėmis ir visiems priminė svarbias gyvenimo tiesas: svarbu turėti svajonių, jų siekti kasdieniu darbu neatidėliojant rytdienai, ir viskas pasiseks. Pasaulis didžiulis, įdomus ir užkariaujamas  ryžtu bei atkaklumu.

Po to kiekviena klasė pristatė savo namų darbus. Mokiniai, pasirinkę Europos šalį, porą savaičių gilinosi į jos geografines, kultūrines ir kulinarines įdomybes. Salėje visiems demonstravo savo atradimus, kulinarinius eksperimentus filmukuose ar nuotraukose.

Gražus Kalbų dienos akcentas – dailės mokytojo B. Tuskėno ir mokinių projektas, skirtas kalbų pažinimui. Darbai puošė salę, o mokytojas visus supažindino su technika, kai iš senų knygų, spaudos leidinių, atvirukų gimė paveikslai.

Atėjus laikui pasivaržyti, mokiniai turėjo prisiminti patarles apie maistą, Europos vėliavas bei pasisveikinimo žodžius. Šauniausieji buvo apdovanoti prizais.

O šventės pabaiga – smagiausia. Visi traukėme populiarias dainas ir ragavome savo gamintas vaišes, vaišinome kaimynus. Puiki kulinarinė ekskursija po pasaulį ragaujant vokiško štrudelio, prancūziško tarte Tatin, lietuviškų žagarėlių ar meksikietiškų kukurūzinių traškučių su gvakamolės padažu.

Šventę organizavo kalbų mokytojos L. Tuskėnienė, J. Gylytė Pečiokienė, I. Macytė, S. Vitkevičiūtė. Dėkojame mokytojams, klasių auklėtojams ir tėvams, šauniai dalyvavusiems šventėje 

Lietuvių k. mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

 

Last Updated (Monday, 07 October 2019 20:15)

 

 

Konstitucijos egzaminas

Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas. 2019 m. spalio 3 d. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai turėjo progą pasitikrinti savo žinias Konstitucijos egzamine, kurį šiais metais laikė keturiasdešimt vienas 6–10 klasių mokinys. Geriausiai egzamine sekėsi Erikui Antončikui (7 kl.), Danielei Ardulevičiūtei (6 kl.), Agnei Paškevičiūtei (6 kl.), Agnei Sargūnaitei (6 kl.). Ačiū visiems, kurie dalyvavo Konstitucijos egzamine.

Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo kūrybiniame konkurse ,,Mano namai – laisva Lietuva". Geriausi piešiniai Dovilės Liubertaitės, Godos Kavaliauskaitės, Kornelijos Burokaitės ir Paulinos Strelčiūnaitės.

Mokytoja R.Jakubonienė

 

Last Updated (Thursday, 03 October 2019 20:21)

 

 

Respublikinė iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Rugsėjo mėnesį Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras paskelbė organizacijų, aktyviausiai prisijungusių prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ ir pasiūliusių įdomiausių veiklų, sąrašą. Tarp laureatų – vienintelė iš Pasvalio rajono savivaldybės - Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla.

Mūsų mokyklos biblioteka vaikus kvietė į kūrybines ir edukacines veiklas. Saločių daugiafunkcio centro (vadovė Rasuolė Dovidavičiūtė) vaikai parengė savo kūrybinių darbelių parodą „Iš senų knygos puslapių“ bibliotekos skaitykloje. Saločių miestelio šventėje „Antaninės ant Mūšos. Country“ (Mūšos pakrantėje) jungtinė biblioteka (bibliotekininkės Daiva Jonėnaitė ir Diana Kraptavičienė) kartu su kultūros skyriumi (Andrėja Gričiutė, Laimutė Samulionienė ir Rasuolė Dovidavičiūtė) organizavo vaikų zoną „Pažadink indėną savyje“. Saločių parke mokyklos projektinėje dienoje, skirtoje Pasaulinei aplinkosaugos dienai paminėti, mokyklos biblioteka ir skautai (vadovė Diana Kraptavičienė) organizavo užsiėmimus stotelėje „Žaidimų loterija“. Buvęs mokyklos mokinys Laurynas Kraptavičius parengė savo kurtų iliustracijų knygai parodą „Mano pirma knyga“ (iš parodų ciklo „Mūsų mokyklos mokiniai“) bibliotekos skaitykloje.

Į laureatų sąrašą patekusių organizacijų atstovai laimėjo kelionę į Mikalojaus Koperniko mokslo centrą Varšuvoje. Mūsų mokyklai atstovaus Laimutė Samulionienė.

Šiemet iniciatyvoje dalyvavo 317 organizacijų. Saugias vasaros nemokamas edukacines erdves siūlė neformaliojo vaikų švietimo įstaigos, daugiafunkciai centrai, muziejai, bibliotekos, mokyklos.

Projektą „Atverk duris vasarai“ organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras. Daugiau informacijos galite rasti: https://www.lmnsc.lt/atviros_edukacines_erdves_2019/?apie=1

Bibliotekininkė Diana Kraptavičienė

 

   

Last Updated (Sunday, 29 September 2019 19:21)

 

Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai Europos paveldo dienoje Saločiuose.

Last Updated (Thursday, 26 September 2019 11:01)

 

Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena

Lietuvos žydų genocido Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų. Ši diena primena apie 1943 m. rugsėjo 23 dieną likviduotą Vilniaus getą, kai dalis šio geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kita dalis pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose. Karo metais netekome ir Saločių žydų bendruomenės.

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias“. Saločių žydų atminimui surinko 200 akmenukų, surašė vardus ir taip pagerbė aukas. Rugsėjo 23 dieną sukūrė stendą apie Saločių žydus ir jų likimą. Jaunieji poškiečiai nuėjo simbolinį ,,Atminties kelią“ iki buvusio geto Saločių miestelyje.

Išsaugokime istorinę atmintį, o savo pilietine pozicija užtikrinkime, kad tokios tragedijos daugiau nepasikartotų.

Mokytoja Roma Jakubonienė

 

Last Updated (Tuesday, 24 September 2019 20:08)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien147
mod_vvisit_counterVakar130
mod_vvisit_counterŠią savaitę277
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę884
mod_vvisit_counterŠį mėnesį1725
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį3414
mod_vvisit_counterViso578479

Prisijungę: 3
Jūsų IP: 18.97.14.83
,
Šiandien: Jan 14, 2025

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120