Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

 

Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minime 78-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiemet, Gedulo ir vilties dienai, siūloma pilietinė iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai kasmet dalyvauja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuojamose akcijose, skirtose Birželio 14-tai – Gedulo ir vilties dienai paminėti. Žaislus mokiniai gamino vadovaujant technologijų, dailės ir istorijos mokytojams. Pagamintų žaislų parodėlė eksponuojama svarbiausioje vietoje prie Gedimino pilies bokšto vėliavos. Aktyviausi žaislų kūrėjai buvo penktos klasės mokiniai.

Ši diena prasidėjo nuo įžanginės mokytojos Romos Jakubonienės kalbos apie trėmimus ir vaikų išgyvenimą tremtyje. Nusifotografavę prie sukurtų žaislų rinkomės į salę žiūrėti filmo ,,Tarp pilkų debesų“. Po filmo apibendrinimo išvykome į Saločių miestelį prie paminklo ,,Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Sugiedojome Lietuvos himną ir pakėlėme Lietuvos trispalvę ir Saločių miestelio vėliavas.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo Šv. Mišiose, kurios buvo aukojamos Šv Juozapo parapijos bažnyčioje. Dvyliktą valandą dalyvavome akcijoje ir visuotine tylos minute pagerbėme tremtinius.

Istorijos mokytoja Roma Jakubonienė

 

 

 

 

Judrioji diena mokykloje

Tęsdami neformalių ugdomųjų veiklų dienas mokykloje, birželio 13-ąją skyrėme šokiui ir aktyviam judėjimui. Iš pat ryto visos klasės ėmėsi darbo – kurti mankštas pagal įvairių animacinių filmukų melodijas. Valanda netruko praeiti ir mokiniai jau skirstėsi į grupes, kuriose vieni žaidė tinklinį (vadovė J. Jankūnienė), kiti mokėsi vaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis (vadovė O. Vaserytė), šoko linijinius šokius su vadove J. Preidžiuvienė ir zumbą su vadove J. Griauzdiene. Laimingiausi jautėsi mokiniai, pasirinkę sekciją „Tišku tašku“, kurią suorganizavo vadovės D. Srėbalienė ir I. Jasiukėnienė. Įvairios užduotys, žaidimai su vandeniu – puikiausia mokymo priemonė vasaros kaitroje.

Papietavę visi rinkosi į sporto salę – vėsiausią vietą mokykloje – kartu su mokytoja J. Preidžiuviene mokytis bendro visos mokyklos šokio. O po šio šaunaus apšilimo atėjo laikas pristatyti savo klasės mankštas. Tai buvo smagiausia dalis, nes į mankštas noriai įsijungė visi mokiniai, klasės auklėtojai (kai kurieJ), visi pasirodymai sulaukė didžiulių ovacijų. O dešimtokų mankšta buvo greit pakartota dar viename masiniame šokyje. Mokiniai sulaukė ir prizų – kamuolių bei geriamojo vandens butelių. Už šią šaunią ir tikrai labai judrią dieną dėkojame idėjos autorei, mokytojai Jolantai Preidžiuvienei.

Lietuvių kalbos mokytoja J.Pečiokienė

Last Updated (Saturday, 15 June 2019 17:36)

 

 

Antano Poškos keliais

Karštą birželio 12-osios rytą 5–12 klasių mokiniai pradėjo žygį į Gripkelių kaimą – mūsų kraštiečio, keliautojo, antropologo  Antano Poškos gimtinę. Oras pakoregavo žygio planus, todėl atsisakėme kelionės pėsčiomis ir visi vykome mokykliniu autobusiuku. Gripkeliuose mus pasitiko ūkininkai Steponavičiai, kurių jaukioje sodyboje įsikūrėme ir pradėjome pažintį su keliautoju. Klasių atstovai ėmėsi pinti ąžuolo lapų ir bijūnų vainikus, o visų susirinkusių laukė pirmoji užduotis, paruošta istorijos mokytojos Romos  Jakubonienės  – orientacinė rungtis. Mokiniai turėjo surasti įvairiose vietose padėtus teksto gabalėlius ir grįžę sudėlioti rišlų tekstą bei jį perskaityti. Taip kiekvienos klasės lapuose atgijo Antano Poškos tremtyje ant beržo tošies rašytos knygos „Requiem“  ištraukos apie gyvenimo prasmę ir meilę gimtajam kraštui.

Tada apžiūrėjome buvusių kaimo gyventojų, tremtinių Paškevičių sodyboje įrengtą senovės buities muziejų ir keliavome prie stogastulpių, skirtų A. Poškai ir knygnešiui Steponui Povilioniui. Apjuosėme stogastulpius vainikais ir patraukėme ieškoti gaivos į pušynėlį, kur smagiai leidome laiką stovyklavietėje. Smagiausia dienos dalis – pasivažinėjimas lynais, prie kurių nutįso didelė norinčių eilė.

Pietauti grįžome į ūkininkų sodybą, kur buvome maloniai sutikti: vaikiai pasivaišino ledais, suposi, sukosi įvairiose sūpynėse, buvo pavėžinti karieta, traukiama keturračio. Kiekviena klasė buvo apdovanota padėkos raštais už aktyvų, kūrybingą ir išradingą dalyvavimą, padėkojome sodybos šeimininkams bei jų sūnui Dainiui ir grįžome į mokyklą. Visi kupini puikios nuotaikos ir turėję progą prisiliesti prie didžiojo mūsų kraštiečio gyvenimo filosofijos  – keliauti, pažinti ir mylėti savo gimtinę. Dėkojame mokytojai Romai už šaunias idėjas ir nuoširdų darbą, organizuojant renginį.

Mokytoja J.Pečiokienė

 

 

 

Piešinių/nuotraukų konkursas „Mano sveika šeima“

Įgyvendinant projektą „Augu sveikas“, kuris finansuojamas iš Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo projektų lėšų, mokykloje gegužės mėnesį vyko piešinių/nuotraukų konkursas „Mano sveika šeima“. Mokiniai piešė, fotografavo savo šeimos aktyvius laisvalaikio leidimo būdus. Aktyviausiai konkurse dalyvavo 1 ir 4 klasės. Ačiū jiems J

Pagrindinį konkurso prizą – maudynes Pasvalio sporto mokyklos baseine, laimėjo 4 klasės mokiniai. Pasimėgauti vandens malonumais mokiniai pasikvietė 6 klasės mokinius, kurie puikiai pasirodė Respublikiniame konkurse „Mano mokykla gali“. O Pasvalio Visuomenės sveikatos biuro įsteigtą prizą laimėjo 1 klasės mokinys Augustas, kuris ne tik piešė, bet ir fotografavo kaip su šeima aktyviai leidžia laisvalaikį ne tik šiltuoju metu, bet ir žiemą.

Vyr. soc.pedagogė D.Srėbalienė

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O.Vaserytė

 

 

 

Išvyka pas ūkininkus M. ir J. Steponavičius

Birželio 4 dieną 1–3 klasių mokiniai vyko į J. ir M. Steponavičių sodybą. Šioje nuostabioje sodyboje mokinius maloniai sutiko šeimininkai ir sūnus Dainius. Čia mokiniai ne tik įgijo žinių, bet ir daug pramogavo. Jie susipažino su įvairia technika, ūkininko darbu. Paglostė gražųjį žirgą, pasisveikino su būreliu avelių, kurios laukė duonytės. Aplankė senųjų daiktų muziejų. Jo kieme buvo senųjų laikų žemės ūkiui skirti padargai. Svarbiausia vaikams buvo pramogos: įvairios sūpynės, šaudyklė, poilsiavietė „Pušynėlis“, važiavimas karieta, kurią traukė keturatis. Vaikams taip patiko, kad vis dar norėjo pasisvečiuoti šioje gražioje, pramogų pilnoje sodyboje. Tariame ačiū Steponavičiams už šiltą priėmimą.

Mokytojos J.Šatienė ir G.Jarašūnienė

Išvyka į Saločių gaisrinę

Birželio 5 d. 1–3 kl. mokiniai vyko į Saločių priešgaisrinės pagalbos tarnybą. Čia juos sutiko ugniagesių komanda. Mokinius supažindino su ugniagesių mašina ir visa gelbėjimui skirta įranga. Mokiniams teko pasėdėti mašinoje, užsidėti šalmą ir net pasimatuoti ugniagesių spec. aprangą. Grįžę į mokyklą mokiniai suprato, kad ugniagesių darbas yra labai sunkus, atsakingas ir juo tapti gali ne kiekvienas žmogus.

Mokytoja J.Šatienė

 

Last Updated (Tuesday, 11 June 2019 15:07)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien113
mod_vvisit_counterVakar153
mod_vvisit_counterŠią savaitę266
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1413
mod_vvisit_counterŠį mėnesį266
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį7315
mod_vvisit_counterViso250471

Prisijungę: 4
Jūsų IP: 34.204.168.209
,
Šiandien: Jun 02, 2020

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120