Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

A. Poškos 120-osios gimimo metinės

Kovo 10–ąją mokyklos bendruomenė minėjo kraštiečio keliautojo, mokslininko, rašytojo Antano Poškos 120–ąsias gimimo metines. Taip pat šiais metais sukanka 20 metų, kai mokyklai suteiktas Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos vardas. Šia proga mokyklos erdvėse eksponuotos kelios įdomios parodos: mokinių kelionių įspūdžių fotografijos, tarpukario Saločių nuotraukų reprodukcijos, galerijoje įrengta mokinių ir mokytojo B. Tuskėno kurta instaliacija „Žinių laivai“. Vieną parodą mokyklai padovanojo A. Poškos atminimą puoselėjanti Lietuvos ambasadorė Indijoje D. Mickevičienė. Turėjome galimybę išklausyti ambasadorės nuotolinį sveikinimą ir gražius žodžius apie keliautojo atminimą bei A. Poškos pėdsaką, paliktą Indijoje. Taip pat mokyklai buvo padovanota kraštiečio, leidėjo a. a. Danieliaus Mickevičiaus fotografijų paroda.
Šventinį renginį pradėjo istorijos mokytojos R. Jakubonienės organizuota viktorina „Ką žinome apie Antaną Pošką?“. Vėliau visa mokyklos bendruomenė ir didelis būrys svečių rinkosi į konferenciją, kurios metu pranešimus skaitė dešimtos klasės mokinės, „Jaunųjų poškiečių“ būrelio narės: Gabrielė Januškevičiūtė pristatė kraštiečio gyvenimo kelią, remdamasi jo autobiografine knyga „Mano gyvenimo pasaka“, o Roberta Trasauskaitė supažindino su mokykloje puoselėjamu Antano Poškos gyvenimo atminimu, darbų įprasminimu, vykdomais projektais ir akcijomis. Pasvalio krašto muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolita Šležaitė pristatė ekspoziciją muziejuje, skirtą Antano Poškos asmenybei ir kelionėms. Į konferenciją negalėjęs atvykti A. Poškos bendražygis, keliautojas gerb. A. Jucevičius perdavė šiltus sveikinimo žodžius visai mokyklos bendruomenei. Konferencijoje sulaukėme svečio iš Vilniaus, charizmatiškojo žurnalisto, keliautojo Rimo Bružo, kuris pasidalino įspūdžiais iš 2018 metų rudenį jo ir kolegos Aurimo Mockaus pradėtos kelionės motociklu į Indiją. Į šį sudėtingą nuotykį keliautojai leidosi norėdami pakartoti prieš 90 metų įvykusią didžiąją Antano Poškos kelionę į Indiją.
Mokyklos bendruomenę prasmingos sukakties proga sveikino Pasvalio r. savivaldybės meras G. Gegužinskas, mokyklos direktorė J. Rupeikienė, Vaškų gimnazijos atstovai, taip pat gausus būrys kaimynų iš Namišių, Puškonių, Žilpamūšio, Saločių bendruomenių. Šventišką nuotaiką visiems dovanojo Pasvalio muzikos mokyklos akordeonistai ir jų vadovė E. Rodžienė bei Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos dainininkai ir šokėjai.
Po konferencijos visi renginio dalyviai buvo pakviesti susipažinti su parodomis, pasikalbėti su jas kūrusiais mokiniais ir mokytojais, paklausyti mokinių skaitomų ištraukų iš A. Poškos tremtyje sukurtos knygos „Requiem“.
Dėkojame visiems renginio dalyviams ir svečiams, aktyviai įsitraukusiems į prasmingo minėjimo organizavimą, pasidalinusiems savo talentu, idėjomis, žiniomis ir patirtimis. Kiekvienas turėjome galimybę dar kartą prisiliesti prie šio didžio žmogaus neįtikėtino gyvenimo, prisiminti jo idėjas ir įsisąmoninti Antano Poškos filosofiją „Tik pažinimas yra mūsų gyvenimo tikslas“.

Last Updated (Tuesday, 04 April 2023 14:08)

 

Ketvirtokų pažintis su A. Poška

4 klasės mokiniai susipažino su žurnalisto, antropologo, vertėjo, keliautojo, mokslininko Antano Poškos gyvenimu, veikla. Sužinojo, kad būdamas dešimties metų A. Poška pradėjo mokytis esperanto kalbos žodžių, o 1929 metais sudarė ir išleido esperanto kalbos vadovėlį „Esperanto raktas“. Ketvirtokai irgi pasistengė išmokti po kelis esperanto kalbos žodžius ir suprato, kad ši kalba yra lengva, greitai išmokstama, o ir jos taisyklės labai nesunkios.

Last Updated (Friday, 17 March 2023 18:18)

 

Kaziuko mugė

Kovo 3 d. muzikantai, Saločių kapela „Ont Mūšos“, sukvietė visus į mokykloje vykstančią Kaziuko mugę. Kiekvienais metais mokiniai su dideliu nekantrumu laukia mugės, kurios metu turi galimybę parduoti, mainytis savo padarytus gaminius. Svečiai ir pirkėjai galėjo įsigyti įvairių rankų darbo kūrinių bei suvenyrų. Smaližiai galėjo įsigyti įvairiausių skanėstų: sausainių, vaflių, pyragų ir kitų kepinių. Pačių azartiškiausių pirkėjų laukė loterija.
Mugės metu veikė 10-okų kavinė „Barbado“. Joje iki smulkmenų viskas apgalvota: skanus maistas, puiki aplinka, mandagūs padavėjai.

Last Updated (Tuesday, 04 April 2023 14:09)

 

Laimingas žmogus

Dešimtokės Gabrielė Januškevičiūtė, Sandra Svirplytė ir Roberta Trasauskaitė atsiliepė į profesoriaus Algio Mickūno filosofijos centro, įsikūrusio Pasvalio Mariaus Katiliškio viešojoje bibliotekoje, skelbtą antrą konkursą „Laimingas žmogus“, skirtą Pasvalio jaunimui. Kovo 2 dieną merginos dalyvavo filosofijos konkurso apdovanojimų šventėje ir diskusijoje su Vilniaus universiteto humanitarinių mokslų daktaru, filosofu Žilvinu Svigariu ir profesoriumi emeritu Algiu Mickūnu Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Gabrielei, Sandrai ir Robertai sutikus, dalinamės jų įspūdžiais ir kūryba! Roberta: labai džiaugiuosi jog dalyvavau, sužinojau, praturtinau savo požiūrį į laimę. Sandra: nesitikėjau, kad mano vardą ir pavardę garsiai pasakys. Nes, kur bedalyvaučiau – niekada nelaimėdavau, tai keista buvo tikrai. Gabrielė: tikrai buvau nustebus, kad buvau tarp tų 7 laureatų, bet man labai patiko, pasidalinau savo mintimis apie laimę, išgirdau kitų nuomonę apie laimę, tikrai labai patiko.

Last Updated (Thursday, 13 April 2023 21:08)

 

Pasaulio žmogus – Antanas Poška.

Trečios klasės mokiniai valandėlės metu lankėsi mokyklos krašto istorijos muziejuje. Muziejaus vadovė R. Jakubonienė supažindino mokinius su keliautojo, mokslininko ir rašytojo Antano Poškos gyvenimu. Mokinius labai sudomino keliautojo troškimas patirti ir pamatyti viską savo akimis. Įspūdingai atrodė rašytos knygos ant beržo tošies. Kelionės įspūdžius vėliau A. Poška aprašė vienoje iš knygų „Nuo Baltijos iki Bengalijos“. Vaikus sužavėjo tai, kad keliautojo transporto priemonė buvo iš pradžių dviratis, o paskui motociklas. Todėl grįžę iš muziejaus mokiniai panoro nupiešti keliautojo motociklą. Darbeliai pavyko. Surengėme klasės kampelyje parodėlę.

Last Updated (Thursday, 13 April 2023 21:09)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien239
mod_vvisit_counterVakar223
mod_vvisit_counterŠią savaitę641
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1549
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6487
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį5430
mod_vvisit_counterViso455444

Prisijungę: 7
Jūsų IP: 44.192.92.49
,
Šiandien: May 31, 2023

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120