Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Matematikos mokau (-si) savivaldžiai

Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla kartu su keturiais partneriais įgyvendina projektą „Matematikos mokau(-si) savivaldžiai – mokausi atsakingai“. 

Projekto tikslas – sukurti ir įdiegti šiuolaikišką bei patrauklų mokiniams savivaldaus mokymo (-si) modelį matematikos pamokose, siekiant pagerinti 10-os klasės mokinių matematikos mokymo (-si) pasiekimus.

Veiklos:

1. Mokytojų kvalifikacijos tobulinimas ir konsultavimas;
2. Mokymo(si) modelio sukūrimas ir pritaikymas.
Šiuo projektu siekiama įgyvendinti Geros mokyklos koncepcijos nuostatas bei stiprinti projekte dalyvaujančių mokyklų Geros mokyklos požymių raišką.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia... 

  

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai Europos paveldo dienoje Saločiuose.

Last Updated (Thursday, 26 September 2019 11:01)

 

Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena

Lietuvos žydų genocido Lietuvoje minima nuo 1994-ųjų. Ši diena primena apie 1943 m. rugsėjo 23 dieną likviduotą Vilniaus getą, kai dalis šio geto kalinių buvo nužudyti Paneriuose, kita dalis pateko į koncentracijos stovyklas, įkurtas nacių okupuotose teritorijose. Karo metais netekome ir Saločių žydų bendruomenės.

Mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo pilietinėje iniciatyvoje ,,Atminties kelias“. Saločių žydų atminimui surinko 200 akmenukų, surašė vardus ir taip pagerbė aukas. Rugsėjo 23 dieną sukūrė stendą apie Saločių žydus ir jų likimą. Jaunieji poškiečiai nuėjo simbolinį ,,Atminties kelią“ iki buvusio geto Saločių miestelyje.

Išsaugokime istorinę atmintį, o savo pilietine pozicija užtikrinkime, kad tokios tragedijos daugiau nepasikartotų.

Mokytoja Roma Jakubonienė

 

Last Updated (Tuesday, 24 September 2019 20:08)

 

Rugsėjo 17 dieną mokykloje vyko projektinė diena „Pradinukai už sveikatą ir saugumą“.

Šią dieną mokiniai pradėjo valgydami sveikus pusryčius – avižinę košę. Pasistiprinę jie mokėsi šokti zumbą su vadove Julija. Po nuotaikingų šokių pradinukai rinkosi į klases, kur, aptarę mitybos piramidę, kūrė plakatus „Sveikų pusryčių lėkštė“. Vėliau visi mokiniai sugužėjo į sporto salę. Joje triukšmingai lenktyniavo, atlikdami smagias estafetes: šokinėjo maišuose, gainiojo balionus, piešė ežiams spyglius.

Papietavę mokiniai išėjo į parką. Ten turėjo atlikti įvairias užduotis. Oras buvo puikus, tad nuostabi buvo ir renginio atmosfera. Be to, antros klasės mokytoja Gražina pavaišino visus savo sodo obuoliais.

Judrią dieną pradinukai baigė dalyvaudami protmūšyje „Sveikas ir saugus“. Visos komandos kūrybingai atsakinėjo į klausimus, sprendė kryžiažodžius, dėliojo dėliones. Laimėjo „Meškinų“ komanda.

Pradinukai žadėjo aktyvinti savo šeimos narius daugiau judėti, dažniau būti lauke.

1 klasės mokytoja Regina Kačerauskienė

 Europos judumo savaitės minėjimas

Europos judumo savaitė yra didžiausia tvaraus judėjimo kampanija pasaulyje. Jos renginiai kasmet vyksta rugsėjo 16–22 dienomis. Šia kampanija siekiama skatinti Europos šalių vietos valdžios institucijas diegti ir populiarinti tvarias transporto priemones bei paskatinti gyventojus išbandyti susisiekimo automobiliais alternatyvas.

Šių metų šūkis – Žingsniuokime kartu! Mūsų kūnai skirti judėjimui, tačiau galime pastebėti, kad didžiąją savo dienos dalį praleidžiame sėdėdami: prie darbo stalo, automobilyje, priešais TV ekraną ar tiesiog ant sofos maigydami telefonus. Šių metų Europos judumo savaitės tikslas yra atkreipti dėmesį į saugų vaikščiojimą ir važiavimą dviračiu bei naudą mūsų sveikatai ir aplinkai. Vaikščiojimas ir važiavimas dviračiu padeda išlaikyti sveiką širdį ir kūną. Tyrimai rodo, kad dviratininkai vidutiniškai gyvena dvejus metus ilgiau nei juo nevažinėjantys, o 25 minučių ėjimas pėsčiomis per dieną gali prailginti Jūsų gyvenimą iki septynerių metų!

Skatindami mokinius tausoti gamtą ir rinktis aktyvius laisvalaikio praleidimo būdus, visą savaitę vykdėme veiklas. Pirmadienį, rugsėjo 16 d., 5 ir 6 klasių mokiniai ir auklėtojos I.Macytė, J.Gylytė-Pečiokienė pradėjo linksma ir spalvinga eisena. Smagiai pasivaikščioję, nepabūgę žvarbaus vėjo, mokiniai grįžo į mokyklą ir visi kartu vaišinosi šilta „draugystės“ arbata.

Antradienis, rugsėjo 17 d., mokinių laukė įvairios veiklos. Rytą pradėjo susitikimu su ūkininku Laurynu Griauzde, kuris dar yra ir lakūnas. L. Griauzdė mažai būna ant žemės – jo gyvenimas verda aukštai danguje, kaip ir dera tikram lakūnui. Laurynas džiaugėsi, kad jo svajonė išsipildė su kaupu: nuo trejų metų skraidyti pradėjęs vaikinas šiandien yra Kupiškio aeroklubo vadovas ir steigėjas. Svečias papasakojo kaip kilo mintis įkurti aeroklubą, kokių savybių riekia norint būti lakūnu. Taip pat kalbėjo apie sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, kurį pats Laurynas ir gyvena.

Vėliau mokinius kvietėme pašokti zumbos ritmu su trenere Agne Motuziene. Už šią galimybę esame dėkingi Pasvalio Visuomenės sveikatos biurui. Na, o po šokių mokiniai išsiskirstė į veiklų sekcijas. Mokytojas Kostas Solovjovas su 9–10 klasių vaikinais gilinosi į taisyklingų pratimų su svarmenimis subtilybes. Mokytoja Sandra Vitkevičiūtė ant gimnastikos kilimėlių mokė kaip tiksliai atlikti įvairius tempimo pratimus visam kūnui. Spec.pedagogė Julija Griauzdienė norinčius mokė pratimų su svareliais, kuriuos lengva atlikti ir namie. Mažesniųjų klasių mokiniai rinkosi krepšinio užsiėmimus pas mokytoją Janiną Jankūnienę. Na, o norintys pakvėpuoti grynu oru pasirinko šiaurietiškų lazdų užsiėmimą ir kartu su Visuomenės sveikatos biuro specialiste Oksana Vaseryte bei lietuvių kalbos mokytoja Jurga Pečiokiene apsuko ratą apie miestelį.

Visą likusią savaitę mokinius kvietėme prisijungti prie judriųjų pertraukų, kurias vedė spec.pedagogė J.Griauzdienė.

Na, o penktadienį, rugsėjo 20 d., 3–4 klasių mokiniai lydimi mokytojos keliavo į miestelį, kuriame sutiktiems gyventojams dalino 5–10 klasių mokinių gamintus atšvaitus. Artėja tamsusis metų laikas, kuomet visi turime būti matomi kelyje ir saugiai pasiekti namus.

Kuo daugiau judėkime, tik nepamirškime, SAUGUMAS – pats svarbiausias dalykas!

Dir. pavaduotoja Inga Jasiukėnienė

 

 

Last Updated (Tuesday, 24 September 2019 19:49)

 

Augustas ir Ieva noriai dalyvavo piešinių konkurse Europos kalbų dienai 2019 paminėti . Nors jie tik antrokai, bet supranta, kaip svarbu mokėti kitų šalių kalbas. Tačiau būtina saugoti ir puoselėti savo tautos kalbą bei kultūrą. Apie tai „kalba“ jų piešiniai...

Mokytoja G. Jarašūnienė 

Last Updated (Sunday, 22 September 2019 16:57)

 

 

Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minime 78-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiemet, Gedulo ir vilties dienai, siūloma pilietinė iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai kasmet dalyvauja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuojamose akcijose, skirtose Birželio 14-tai – Gedulo ir vilties dienai paminėti. Žaislus mokiniai gamino vadovaujant technologijų, dailės ir istorijos mokytojams. Pagamintų žaislų parodėlė eksponuojama svarbiausioje vietoje prie Gedimino pilies bokšto vėliavos. Aktyviausi žaislų kūrėjai buvo penktos klasės mokiniai.

Ši diena prasidėjo nuo įžanginės mokytojos Romos Jakubonienės kalbos apie trėmimus ir vaikų išgyvenimą tremtyje. Nusifotografavę prie sukurtų žaislų rinkomės į salę žiūrėti filmo ,,Tarp pilkų debesų“. Po filmo apibendrinimo išvykome į Saločių miestelį prie paminklo ,,Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Sugiedojome Lietuvos himną ir pakėlėme Lietuvos trispalvę ir Saločių miestelio vėliavas.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo Šv. Mišiose, kurios buvo aukojamos Šv Juozapo parapijos bažnyčioje. Dvyliktą valandą dalyvavome akcijoje ir visuotine tylos minute pagerbėme tremtinius.

Istorijos mokytoja Roma Jakubonienė

 

 

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien118
mod_vvisit_counterVakar191
mod_vvisit_counterŠią savaitę461
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1321
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2444
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį4783
mod_vvisit_counterViso315620

Prisijungę: 6
Jūsų IP: 3.238.88.35
,
Šiandien: Apr 14, 2021

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120