Stebuklinga naktis bibliotekoje

Vėl nuūžė, nudundėjo didžiosios metų šventės. Vieniems jos paliko kalnus nenaudingų dovanų, persivalgymo kartėlį, o tiems, kurie laukia švenčių apimti kūrybinės energijos ir jos lydimo sunkaus darbo, atėjo ramus atokvėpio ir džiugesio metas. O pasidžiaugti yra kuo. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos bendruomenė ir vėl gali didžiuotis savo nenutrūkstančia tradicija – kalėdiniais karnavalais, suburiančiais tiek vaikus, tiek suaugusius kūrybiniams ieškojimams ir savo didžiosios šventės pasiruošimui.

Šiais metais neišsenkančių idėjų autorius, dailės mokytojas B. Tuskėnas pasiūlė visiems nukeliauti į tolimą ir gerokai primirštą... biblioteką ir kartu pamėginti prikelti joje vykstančius stebuklus. Taip pavadintas šiųmetis karnavalas – „Stebuklinga naktis bibliotekoje“. Keletą savaičių dailės mokytojo ir vyresniųjų klasių mokinių kurta scena-biblioteka, nusileidus uždangai, privertė aiktelėti žiūrovus. Prieš akis – sena biblioteka ir milžiniškos itin tikroviškai atrodančios knygos. Šventės pradžia suintrigavo netradiciniu sprendimu – lyriška muzika ir senučių bibliotekininkių darbo dienos pabaigos scena, kai baigiami darbai, sutvarkomos knygos ir užsiveria bibliotekos durys. Nuskamba dvylika laikrodžio dūžių ir prasideda nakties drama: iš knygų lentynų išsiveržia ir ima siautėti fantastiniai sutvėrimai iš „Žiedų valdovo“ – orkai (9 ir 10 klasės vaikinai). Netrukus apsilanko raganų būrys (mokytojų ir administracijos darbuotojų komanda), o visus tamsiojo fantazijos pasaulio atstovus nuramina ir priverčia pasitraukti romantiškieji knygų personažai iš viduramžių (mokytojų komanda). Gal iš pasakojimų apie „Karalių Artūrą“ ar „Tristaną ir Izoldą“? Jie imasi diriguoti stebuklingosios nakties paradui ir renginio vedėja (mokytoja M. Sakalauskienė), priminusi apie niekada nemiegantį knygų pasaulį, atverčia didžiulę knygą ir ima visus knygų veikėjus kviesti į sceną.

Pirmieji savo istoriją papasakoja mažieji pingvinukai – ikimokyklinės grupės vaikučiai (vadovė I. Pocevičiūtė). Tada scenoje pasirodo penktokai - laimingosios Trolių šalies gyventojai (vadovė J. Gylytė Pečiokienė), kurie privalo išsigelbėti iš piktųjų kaimynų, grasinančių jų laimei. O tai jiems pasiseka ne nuožmia kova, o nuoširdumu, gera nuotaika ir spalvingu šokiu. Puikios energijos pliūpsnį žiūrovams padovanoja svečiai iš Diliauskų kultūros centro (vadovė A. Strekienė), persikūnydami į mažuosius rokerius, tango šokėjus ir vikrias skruzdėlytes. Į vaikystės pasakas sugrąžina S. Nėries poemos „Senelės pasaka“ posmai ir mokinių persikūnijimai į pasakų personažus. Šeštokai pateikia modernų Snieguolės ir nykštukų šokį (vadovė S. Vitkevičiūtė), o aštuntokai – kantri stiliaus Raudonkepuraites ir vilkus (vadovė A. Šamelienė). Po to žiūrovų laukia netikėtas posūkis į rytų šalių pasakas ir mokyklos šokių grupės „Perla“ mergaitės  (vadovė J. Preidžiuvienė) primena „1000 ir vienos nakties“ egzotišką dvelksmą. Tada visi drauge verčiame kitą knygą ir įkvepiame retro nuotaikos, kurią dovanoja grupės „Mixas“ šokėjos (vadovė J. Preidžiuvienė). Ateina laikas atversti didžiąją sceną puošiančią „Žiedų valdovo“ knygą, kurią kantriai saugo baisieji orkai ir išleisti į sceną šios knygos personažus, į kuriuos įsikūnijo septintokai (vadovė R. Jakubonienė). Dešimtokės merginos pakviečia į Volto Disnėjaus kūrybos šalį ir padovanoja pelyčių Minių šokį (vadovė L. Tuskėnienė), o devintokai parodo savo susižavėjimą japoniškuoju „Anime“ menu ir dailininko gebėjimu suteikti gyvybę savo kūriniams (vadovė D. Srėbalienė). Karnavalo vedėjai trumpai užvertus knygą, į sceną kviečiami šventės svečiai – jaunieji atlikėjai Kotryna ir Faustas.  Jų lyriškose dainose – poezijos kerai. Staiga vėl netikėtas posūkis į rytų išminties knygų lentyną ir karnavalą papuošia Kyokushin karate meistras G. Čepukaitis su savo mokiniais. Rodos, senos knygos vis skleistų ir skleistų savo magiją, bet vedėja primena, kad naktis artėja į pabaigą – jau greitai brėkš, ir visi herojai sugrįš į knygų puslapius, kur lauks susitikimo su skaitytojais. Kad juos vėl ir vėl panardintų į skaitymo svaigulį ir atvertų neaprėpiamas pažinimo erdves. O kol dar karnavalo naktis – tegu grįžta ir vėl šėlsta raganos, kol jų energija užvirs stebuklingą literatūros katilą...

Kaip ir buvo žadėta, viskas staiga baigiasi ir, žiūrovams grįžus į realybę, į sceną kviečiami karnavalo organizatoriai. Maloniai nudžiugina svečias – švietimo ir sporto skyriaus vedėjas G. Vilys, kuris nuoširdžiai sveikina visus šventės dalyvius, padovanojusius sau ir žiūrovams tikrą kūrybiškumo ir vieningumo šventę. Mokyklos direktorė L. Jankauskienė taria padėkos žodžius visai kūrybinei mokytojų komandai, mokiniams, mokyklos darbuotojams, nuolatiniams rėmėjams: Saločių bendruomenei, verslininkams, ūkininkams, mokinių tėvams, vėl susibūrusiems bendram šventiniam stebuklui. Mokykla džiaugiasi kasmet gaunanti lėšų karnavalui organizuoti iš Pasvalio rajono savivaldybės vykdant programą „Tradiciniai renginiai ir šventės Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje“. Visi dalyviai džiaugiasi saldžiosiomis dovanėlėmis ir taria sau pažadą tęsti tradiciją kūrybingai ir prasmingai palydėti senuosius metus.

Jurga Gylytė Pečiokienė, lietuvių kalbos mokytoja

Last Updated (Tuesday, 08 January 2019 19:12)

Jūsų IP: 44.200.210.43
Šiandien: Mar 28, 2024