Kaziuko mugė

Kovo pradžioje mokykloje šurmuliavo tradicinė tiek Lietuvoje, tiek ir mūsų mokykloje Kaziuko mugė. Ją organizavo pradinių klasių mokytoja G. Jarašūnienė, muzikos mokytoja K. Piestinienė, Saločių kultūros centro ir bibliotekos darbuotojai bei Saločių bendruomenė. Likus porai dienų iki mugės, pirmos klasės mokinukai-kviesliai, smagiai dainuodami, traukė į svečius ir kvietė visą mokyklos bendruomenę į šventę.

Vos prasidėjus mugei, salė šurmuliavo nuo pardavėjų ir pirkėjų gausos. Draugiškai įsikūrę greta, savo kūrybos darbus bei gardžius kepinius pardavinėjo tiek mokiniai, tiek mokytojai, tiek kaimo bendruomenės nariai. Pirkėjams reikėjo vikriai suktis, nes gardumynai ant prekystalių  tirpte tirpo. Visi nesunkiai rado, ką įsigyti, o pardavėjai džiaugėsi puikia prekyba. Kiekvienas grįžo namo nešinas skaniais keksiukais ar grybukais, saldžia uogiene ar medumi, įvairiausio skonio sūriais. Galėjome įsigyti ir dailių medžio drožinių, rankų darbo papuošalų.

Tradicinės šventės nuotaiką kėlė ir liaudies kapela „Untė“ iš naujosios Akmenės, smagiai grojusi visos šventės metu. O kad džiaugsmo nebūtų per mažai, jo dar galėjai išsiburti prie bibliotekininkių-būrėjų stalo, kur laimę ir sėkmę žadėjo senovinės lietuviškos runos. Kiekvieną, išeinantį iš mugės salėje, 9 klasės mokiniai  kvietė užeiti į technologijų kabinete įsikūrusią arbatinę. Lankytojų gausa viršijo visus lūkesčius, o jaunosios šeimininkės ir barmenai sukosi išsijuosę vaišindami klientus blyneliais, pyragu, tinginiu, ledais ir karštais gėrimais.

Lauksime kito Kaziuko ir jo puikios nuotaikos!

Lietuvių k. mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

Last Updated (Thursday, 07 March 2019 13:48)

mod_vvisit_counterViso361904