Kovas – Sąmoningumo didinimo mėnuo BE PATYČIŲ

„Vaikų linija“ 2019 metų kovą paskelbė Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ.

„Patyčios yra rimta visuomenės sveikatos problema. Nuo šios agresijos kenčia, o taip pat prieš kitus ją naudoja šimtai tūkstančių vaikų Lietuvoje. Kai suserga žmogus, mes stengiamės jį gydyti įvairiomis priemonėmis, vaistais. Kai kalbame apie prastą visuomenės sveikatą, didelį agresijos mastą tarp mokinių, šiam smurtui sumažinti nėra išrasta jokių tablečių ar lašiukų, – pastebi „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Norint sumažinti patyčių paplitimą, turime keisti smurtinį elgesį palaikančias nuostatas visuomenėje. Nuo kiekvieno piliečio jautrumo ir pozicijos priklauso, ar skaudinantis elgesys bus pastebėtas ir sustabdytas“.

Prie šios akcijos prisijungėme ir mes. Kovo mėnesį organizavome veiklas, kuriomis buvo siekiama ugdyti mokinių sąmoningumą, pagarbą, toleranciją vienas kitam.

Priešmokyklinio ugdymo grupės, 1- 10 klasių mokiniai gamino plakatus „Draugystės gėlės“, kuriais papuošėme žaidimų ir poilsio kambario BINGO sienas.

Klasių valandėlių metu klasių auklėtojai su mokiniais diskutavo, vaidino, aptarinėjo patyčių situacijas, remdamiesi pateiktomis „Vaikų linijos“ rekomendacijomis ir medžiaga.

9 klasės mokiniai kartu su soc. pedagoge D.Srėbaliene vyko į Pasvalio rajono savivaldybės Švietimo pagalbos tarnybą. Ten soc. pedagogė Ž.Vaidžiūnienė vedė prevencinį užsiėmimą „Visi skirtingi, visi lygūs“.

Paskutiniąją kovo mėnesio savaitę žaidėme spalvomis. Kasdien mokiniai, mokytojai buvo kviečiami rengtis arba rinktis rūbų detales, kurios atspindėtų tos dienos spalvą J Taip pat „matavome“ mokinių nuotaikas mokykloje. Džiugu, jog mokiniai noriai įsitraukė į veiklas ir „nuotaikos termometras“ fiksavo tik gerą nuotaiką tarp mokinių.

Soc. pedagogė Dovilė Srėbalienė

Last Updated (Wednesday, 10 April 2019 20:07)

Jūsų IP: 3.235.179.111
Šiandien: Oct 24, 2021