Susitikimas ir kūrybinės dirbtuvėlės

Balandžio 10 d. bibliotekos akcijos „Aktyviausi 2018 m. skaitytojai ir klasė“ nugalėtojams - I-IV klasių skaitytojams ir III klasės mokiniams (mokytoja Janina Šatienė) - išsipildė viena iš svajonių – dalyvavo susitikime su rašytoja Igne Zarambaite ir kūrybinėse dirbtuvėlėse (renginį organizavo Pasvalio Mariaus Katiliškio viešoji biblioteka).

Rašytoja Ignė Zarambaitė papasakojo apie save: yra kilusi iš Šilutės miesto, dirbusi bibliotekoje. Ji ne tik rašo knygas vaikams, jau išleistos keturios: „Emilio laiškas“, „Skudurinukė“, „Elzė ir senojo dvaro paslaptys“, „Stebuklingi senelio batai“, bet ir žaidžia futbolą, meistrauja baldus, mėgsta robotiką, kuria lėlės... Taip pat surengė keletą konkursų (burbulų pūtimo, kamuolio valdymo, vieno klausimo), kurių laimėtojams dovanojo savo knygas. Trečiokė Kornelija Burokaitė laimėjo naujausią autorės knygą! Po pasakojimų, konkursų ir atsakymų į klausimus, autorė paprašė papasakoti apie knygą „Skudurinukė“. Viena aktyviausių skaitytojų, trečiokė Paulina Strelčiūnaitė buvo ką tik perskaičiusi autorės knygelę ir visiems apie ją papasakojo. Ir po to rašytoja pravedė skudurinių lėlių kūrimo dirbtuvėles, kuriose teko paplušėti, bet rezultatas nudžiugino, nes visi mokiniai - ir salotiečiai, ir Svalios progimnazijos mokiniai - susikūrė po skudurinę lėlę, kurioms suteiks vardus. Pasak autorės, ji yra sukūrusi keliolika ir didelių, ir mažyčių lėlių. Pirmoji jos sukurta lėlė buvo be... širdutės. O visos kitos turi širdeles, nes lėlės kūrimas ir prasideda nuo jos.

Renginį užbaigė rašytojos Ignės Zarambaitės pasirašyti autografai, vienas iš kurių bus ir Saločių bibliotekos rašytojos knygelėje „Skudurinukė“: „Skaitytojau, kasdienybėje pilna stebuklų, pastebėk juos! Ignė“.

Bibliotekininkė  D. Kraptavičienė

Last Updated (Thursday, 11 April 2019 10:25)