Projektas „Baltijos šalių literatūros ir tradicijų dienos: Estija“

Gegužės 20-23 dienomis vyko jau tradiciniu tapęs projektas, skirtas Baltijos šalių literatūrai ir tradicijoms. Prieš metus pradėjome ir skyrėme artimiausiai kaimynei – Latvijai, o šįmet – Estijai. Šių metų projekto tikslas - skatinti domėjimąsi Estijos literatūra ir tradicijomis ugdant pažinimo ir komunikavimo kompetencijas. Projekto koordinatorėmis buvo technologijų mokytoja Jolanta Preidžiuvienė ir bibliotekininkė Diana Kraptavičienė; vykdė I-IX klasių mokiniai, mokytojai, bibliotekininkė; dalyvavo mokyklos ir miestelio bendruomenės.

Pirmoji projekto diena prasidėjo spaudinių, suvenyrų paroda „Pažįstama nepažįstama Estija“ ir skaitymais iš E. Raud knygos „Cypliukas“. Skaitė savanoriai: Brigita Navickaitė, Erlandė Navickaitė, Goda Liutkevičiūtė, Danielius Navickas ir Elinga Dumbrauskaitė. Antroji diena prasidėjo lauko kavinės - skaityklos „Po ąžuolais“ atidarymu: įvyko viktorina „Ar pažįsti Estiją?“ ir spėjimas „Kas dėžėje“. O baigėsi diena penktokų sukurtais skanėstais, kurie nustebino ne vieną. Trečią dieną kūrėme suvenyrus, skirtus Estijai, ir surengėme parodą. Kūrybinėms dirbtuvėlėms vadovavo Saločių daugiafunkcio centro vadovė Rasuolė Dovidavičiūtė ir mokytoja Regina Tuomienė. Ketvirtą ir paskutinę projekto dieną maloniai stebino skanėstais tiek šeštokai, tiek aštuntokai ir devintokai lauko kavinėje – skaitykloje „Po ąžuolais“.

Projektas baigėsi, turbūt, laukimu kitų metų, kai jis bus skirtas Lenkijai. Dar vienai šaliai, kurios krantus skalauja Baltijos jūra.

Bibliotekininkė Diana Kraptavičienė

Last Updated (Thursday, 23 May 2019 22:32)

Jūsų IP: 3.144.97.189
Šiandien: Apr 23, 2024