Gedulo ir vilties dienos paminėjimas Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuoja Birželio 14-osios – Gedulo ir vilties dienos paminėjimą Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigose bei kitose švietimo institucijose. Šiemet minime 78-ąsias pirmųjų trėmimų metines, kai per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.

Šiemet, Gedulo ir vilties dienai, siūloma pilietinė iniciatyva „Tremties vaikų žaislai“. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai kasmet dalyvauja Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti inicijuojamose akcijose, skirtose Birželio 14-tai – Gedulo ir vilties dienai paminėti. Žaislus mokiniai gamino vadovaujant technologijų, dailės ir istorijos mokytojams. Pagamintų žaislų parodėlė eksponuojama svarbiausioje vietoje prie Gedimino pilies bokšto vėliavos. Aktyviausi žaislų kūrėjai buvo penktos klasės mokiniai.

Ši diena prasidėjo nuo įžanginės mokytojos Romos Jakubonienės kalbos apie trėmimus ir vaikų išgyvenimą tremtyje. Nusifotografavę prie sukurtų žaislų rinkomės į salę žiūrėti filmo ,,Tarp pilkų debesų“. Po filmo apibendrinimo išvykome į Saločių miestelį prie paminklo ,,Žuvusiems už Lietuvos laisvę“. Sugiedojome Lietuvos himną ir pakėlėme Lietuvos trispalvę ir Saločių miestelio vėliavas.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo Šv. Mišiose, kurios buvo aukojamos Šv Juozapo parapijos bažnyčioje. Dvyliktą valandą dalyvavome akcijoje ir visuotine tylos minute pagerbėme tremtinius.

Istorijos mokytoja Roma Jakubonienė

Jūsų IP: 35.171.22.220