Jaunųjų poškiečių išvyka

Spalio 24 dieną Jaunųjų poškiečių būrelio nariai su vadove mokytoja R. Jakuboniene ir mokytoja J. Gylyte Pečiokiene vyko į Vilnių. Diena dovanojo nuostabų saulėtą orą, tad visų nuotaika buvo puiki. Pirmiausia pabuvojome Antakalnio kapinėse, kur aplankėme Antano Poškos kapą, padėjome vainikėlius ir uždegėme žvakes. Kapinėse stabtelėjome prie garsių Lietuvos asmenybių amžinojo poilsio vietų, Sausio 13-osios aukų memoriale, prisiminėme skaudų mūsų tautos istorijos momentą.

Turėdami šiek tiek laisvo laiko užsukome pasivaikščioti po Bernardinų sodą, pasigėrėti Bernardinų ir Šv. Onos bažnyčiomis. Užtrukti negalėjome, nes mūsų jau laukė edukacija naujajame Mo muziejuje. Pasivaikščioję po modernią muziejaus aplinką, užsukome į vidų, kur mus visu greičiu įtraukė aktyvi ir šiuolaikiška pamoka „Gyvūnas ir robotas manyje“. Vedami puikios gidės keliavome iš vienos salės į kitą, stebėjome eksponatus, dalyvavome užduotyse ir net patys to nejausdami gilinomės į savo psichologiją, kurioje daug gyvūniškos prigimties ir... roboto savybių. Bet smagiausia pripažinti, kad esame būtybės, kurios gali save kontroliuoti, būti kūrybingos ir žmogiškos. Mokiniai liko sužavėti paskutine edukacijos dalimi – meditacija.

Trečioji išvykos dalis – Televizijos bokštas. Vedami gido  sužinojome, kaip buvo projektuojamas, statomas ir įrengiamas aukščiausias Lietuvos statinys. Kildami liftu iš vidaus pamatėme bokšto liemenį, bokšto taurę, išėję į atvirą erdvę grožėjomės Vilniaus panorama. Apžiūrėdami  aplinką prisiminėme sausio 13-osios įvykius, stabtelėjome prie paminklo bokšto gynėjams atminti  „Aukojimas“, gynėjų žuvimo vietų, kurias dabar mena pastatyti nedideli granito obeliskai. Po to dar sustojome Konarskio gatvėje, šalia ten įsikūrusio Lietuvos Televizijos ir radijo pastato, kuriame kuriamos visos LRT laidos.

Grįžome jau vėlų vakarą, pavargę, bet kupini įspūdžių, praplėtę kultūrinį akiratį, gavę puikią istorijos ir pilietiškumo pamoką.

Mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

Last Updated (Wednesday, 30 October 2019 10:01)

Jūsų IP: 3.138.175.180
Šiandien: Apr 19, 2024