Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

 

„Nustebkime kartu“

Mokytojų Ligijos ir Boleslovo Tuskėno kolekcijos

Kaip kurti, taip pat gera ir rinkti, saugoti tai, kas sukurta. Mokytoja Ligija Tuskėnienė – kelių gausių kolekcijų saugotoja, tuo įkvėpusi ir šeimyną. Paprasti daiktai pasakoja nepaprastas istorijas – apie turtingą kasdienybę, apie kitas šalis...

Du dešimtmečiai! Prieš tiek laiko Ligijos rankose atsidūrė pirmoji būsimos kolekcijos degtukų dėžutė  graži, iliustruota paveikslu, kokių retai pasitaiko. Ji ėmė nejučia ieškoti, tokių dairytis daugiau. Dabar skirtingų dėžučių – apie du šimtai. Pradžioje jų nebuvo sunku rasti, dabar daugiausia – tik suvenyrų parduotuvėse. Išskirtinių, istoriją turinčių degtukų dėžučių Ligija randa keliaudama, parveža draugai, giminės. Ir Ligijos vyras, ir dukros vis pasiteirauja parduotuvėse – ar neatsirado naujų. Kolekcijoje yra dėželių iš įvairių Europos šalių, Amerikos, Australijos, Indonezijos...

Dar viena kolekcija, kaip pati Ligija vadina,  – „cukriukų“, kurių taip pat jau daugiau nei du šimtai. Mintis juos rinkti atėjo savaime – kavinėje užsisakius kavos ir šalia gavus cukraus pakelį, šis dažnai lieka nepaliestas. O jų pasitaiko gražių, margaspalvių. Kartais šeima vien dėl jų ir kavos kelionėje prisėda... Dažnai sulaukia ir dovanų – ypatingų eksponatų kolekcijai, viena jų – gražūs, įrėminti „cukriukai“ iš Kubos.

Kolekcijų yra ir daugiau, o kol kas kviečiame išvysti akimirką iš dvidešimtmečio istorijos...

Kviečiame aplankyti virtualią parodą „Nustebkime kartu“ nuo š. m. gegužės 13 d.

https://www.youtube.com/watch?v=herAiN85vaw&fbclid=IwAR1nhi6VQ2nRTrFLhapNRzOxsHNB9tA52vwkaKRZOv002rbbcvEIPfl7cmg

Last Updated (Tuesday, 30 June 2020 00:13)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien28
mod_vvisit_counterVakar42
mod_vvisit_counterŠią savaitę28
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę673
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2665
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį7017
mod_vvisit_counterViso528825

Prisijungę: 3
Jūsų IP: 44.201.97.224
,
Šiandien: Apr 22, 2024

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120