Projektinė aplinkosaugos ir judėjimo diena

Šių metų rugsėjo 9 d. ryto saulė nušvietė dieną tarsi atiduodama vasariškų orų skolą. Tai buvo ta diena, kai visa mūsų mokyklos bendruomenė besidžiaugdama puikiu oru, patraukė į Saločių parką švęsti Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos, kuri buvo dėl karantino ir karščių atkelta iš birželio 5 d.. Šių metų Projektinės aplinkosaugos ir judėjimo dienos šūkis „Atnaujinti. Atkurti. Atstatyti“ visą jaunąją kartą ragino susitaikyti su gamta, prislopinti vartotojišką prigimtį ir ugdyti savo kūrybiškumą, kad visame savo kasdieniniame gyvenime rastume būdų kaip padėti gamtai atgauti jėgas išvengiant ateities klimato katastrofų Žemėje.

Nuo pat 8 val. visų klasių mokiniai  „Žemės valandos“ metu su klasių auklėtojais diskutavo apie aplinkosaugą, kūrė klasių prisistatymus. Vėliau visi keliavome į parką. Renginio pradžioje mokyklos bendruomenę pasveikino direktorės pavaduotoja Inga Jasiukėnienė ir Saločių seniūnas Sigitas Savickas, 1-10 klasių mokiniai parodė savo kurtus prisistatymus aplinkosaugos tema. Toliau sekė kūrybiškumą ugdanti užduotis. Mokiniai kartu su klasių auklėtojais, vadovaujami dailės mokytojo Balio Tuskėno, kūrė menines instaliacijas iš gamtos formų. Kūryba liejosi per kraštus. Buvo sukurtos devynios instaliacijos, kurios papuoš mokyklos erdves. Baigę ir apžiūrėję vieni kitų darbus visi nuskubėjo dalyvauti užduočių stotelėse „Smalsuolių labirintas“, kurias sudarė dešimt mokytojų parengtų stotelių su pačiomis įvairiausiomis užduotimis. Mokiniai, pagal iš anksto parengtą teritorijos ir stotelių žemėlapį, lankė jas vieną po kitos.

Prieš atsisveikindami susirinkome trumpai refleksijai. Ant spalvotų „rudeninių lapų“ mokiniai rašė savo mintis, emocijas ir pageidavimus. O jie buvo tokie: Liux!, Labia patiko!, Super!, Esu laiminga!, Buvo labia smagu, įdomu, visos rungtys labai patiko. Ačiū!

Last Updated (Tuesday, 21 September 2021 18:04)

mod_vvisit_counterViso361903