Svajonės ir ilgesys Šiaurėje

Šiaurės šalių literatūros savaitė „Svajonės ir ilgesys Šiaurėje“ prasidėjo lapkričio 15 d. parodomis bibliotekoje ir skaitykloje: Namišių skyriaus 4 klasės mokinės Gabijos Venclauskaitės piešinių „Mano juodai balta pasaka“ (mokytoja Sigita Lapėnienė) ir Šiaurės šalių rašytojų knygų bei kvietimu Saločių bibliotekos feisbuke dalyvauti garsiniuose ir tyliuose skaitymuose.

Lapkričio 17 d. bibliotekos skaitykloje 7 ir 8 klasių mokiniai su mokytojomis Vitalija Skapariene ir Jurga Gylyte Pečiokiene susirinko į popietę „Svajonės virsta tikrove“. Pradėjome nuo pagrindinės savaitės idėjos – visiems kartu susibūrus prie žvakių šviesos skaityti knygą – pristatymo. Septintokės Odeta Samulionytė ir Elinga Dumbrauskaitė priminė ankstesnių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės renginių akimirkas. Ypač sužavėjo prieš keletą metų „Jaunųjų literatų“ būrelio sukurtas filmukas „Pasimatymas“, kuris ir įvedė į šiųmetinius garsinius skaitymus. Jiems pasirinkta Jostein Gaarder knyga „Mergaitė su apelsinais“. Šią labai jausmingą, šviesaus liūdesio pilną ir jautrią istoriją pristatė mokytoja Jurga Gylytė Pečiokienė. Goda Liutkevičiūtė, Brigita Navickaitė, Erlandė Navickaitė, Agnė Sargūnaitė, Agnė Paškevičiūtė, Viktorija Lendel ir Danielė Ardulevičiūtė perskaitė ištraukas iš minėtos knygos.

Lapkričio 18 d. vyko rytmetis „Svajonės virsta tikrove“ mokykloje: peržiūrėjome mokinių sukurtą filmuką „Hugas“, išklausėme 7 klasės mokinio Dovydo Ratkaus kelionės po Danijos sostinę Kopenhagą įspūdžius bei susipažinome su mokytojos Jurgitos Sereikienės pateiktais danų mokslininkų pasiekimais ir geografinių žinių papildymais.

Lapkričio 19 d. prie žvakių šviesos skaitėme garsiai iš Jens Sigsgaard knygos „Palė vienas namuose“, žaidėme ir piešėme antspaudais. Šiaurės šalių literatūros savaitę „Svajonės ir ilgesys Šiaurėje“ baigėme Namišių skyriuje su būrelio „Žaidžiu ne tik jausmus“ nariais.

Dėkojame visiems, dalyvavusiems Šiaurės šalių literatūros savaitės renginiuose ir linkime domėtis šiomis šalimis, jų literatūra bei mokytis iš danų kasdieninio jaukumo ir sveikatos.

Last Updated (Wednesday, 24 November 2021 18:42)

Jūsų IP: 107.21.85.250
Šiandien: Jan 24, 2022