A. Poškos 120-osios gimimo metinės

Kovo 10–ąją mokyklos bendruomenė minėjo kraštiečio keliautojo, mokslininko, rašytojo Antano Poškos 120–ąsias gimimo metines. Taip pat šiais metais sukanka 20 metų, kai mokyklai suteiktas Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos vardas. Šia proga mokyklos erdvėse eksponuotos kelios įdomios parodos: mokinių kelionių įspūdžių fotografijos, tarpukario Saločių nuotraukų reprodukcijos, galerijoje įrengta mokinių ir mokytojo B. Tuskėno kurta instaliacija „Žinių laivai“. Vieną parodą mokyklai padovanojo A. Poškos atminimą puoselėjanti Lietuvos ambasadorė Indijoje D. Mickevičienė. Turėjome galimybę išklausyti ambasadorės nuotolinį sveikinimą ir gražius žodžius apie keliautojo atminimą bei A. Poškos pėdsaką, paliktą Indijoje. Taip pat mokyklai buvo padovanota kraštiečio, leidėjo a. a. Danieliaus Mickevičiaus fotografijų paroda.
Šventinį renginį pradėjo istorijos mokytojos R. Jakubonienės organizuota viktorina „Ką žinome apie Antaną Pošką?“. Vėliau visa mokyklos bendruomenė ir didelis būrys svečių rinkosi į konferenciją, kurios metu pranešimus skaitė dešimtos klasės mokinės, „Jaunųjų poškiečių“ būrelio narės: Gabrielė Januškevičiūtė pristatė kraštiečio gyvenimo kelią, remdamasi jo autobiografine knyga „Mano gyvenimo pasaka“, o Roberta Trasauskaitė supažindino su mokykloje puoselėjamu Antano Poškos gyvenimo atminimu, darbų įprasminimu, vykdomais projektais ir akcijomis. Pasvalio krašto muziejaus direktoriaus pavaduotoja Jolita Šležaitė pristatė ekspoziciją muziejuje, skirtą Antano Poškos asmenybei ir kelionėms. Į konferenciją negalėjęs atvykti A. Poškos bendražygis, keliautojas gerb. A. Jucevičius perdavė šiltus sveikinimo žodžius visai mokyklos bendruomenei. Konferencijoje sulaukėme svečio iš Vilniaus, charizmatiškojo žurnalisto, keliautojo Rimo Bružo, kuris pasidalino įspūdžiais iš 2018 metų rudenį jo ir kolegos Aurimo Mockaus pradėtos kelionės motociklu į Indiją. Į šį sudėtingą nuotykį keliautojai leidosi norėdami pakartoti prieš 90 metų įvykusią didžiąją Antano Poškos kelionę į Indiją.
Mokyklos bendruomenę prasmingos sukakties proga sveikino Pasvalio r. savivaldybės meras G. Gegužinskas, mokyklos direktorė J. Rupeikienė, Vaškų gimnazijos atstovai, taip pat gausus būrys kaimynų iš Namišių, Puškonių, Žilpamūšio, Saločių bendruomenių. Šventišką nuotaiką visiems dovanojo Pasvalio muzikos mokyklos akordeonistai ir jų vadovė E. Rodžienė bei Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos dainininkai ir šokėjai.
Po konferencijos visi renginio dalyviai buvo pakviesti susipažinti su parodomis, pasikalbėti su jas kūrusiais mokiniais ir mokytojais, paklausyti mokinių skaitomų ištraukų iš A. Poškos tremtyje sukurtos knygos „Requiem“.
Dėkojame visiems renginio dalyviams ir svečiams, aktyviai įsitraukusiems į prasmingo minėjimo organizavimą, pasidalinusiems savo talentu, idėjomis, žiniomis ir patirtimis. Kiekvienas turėjome galimybę dar kartą prisiliesti prie šio didžio žmogaus neįtikėtino gyvenimo, prisiminti jo idėjas ir įsisąmoninti Antano Poškos filosofiją „Tik pažinimas yra mūsų gyvenimo tikslas“.

Last Updated (Tuesday, 04 April 2023 14:08)

Jūsų IP: 3.14.70.203
Šiandien: Apr 20, 2024