Mokiniams, darbuotojams

Ekskursija į Kauną

Birželio 12-ąją, tradicinę mokyklos Išvykų dieną, gausus būrys 5-10 klasių mokinių ir mokytojų išvyko į Kauną. Ten lankėme nuostabų baroko architektūros paminklą – Pažaislio vienuolyną. Puikios gidės vedžiojo keliautojus vienuolyno labirintais ir LDK istorijos vingiais. Pasigrožėję neįtikėtinu, unikaliu bažnyčios interjeru, susipažinę su vienuolyno patalpose slypinčiomis praeities paslaptimis, „prakalbinę“ freskas keliavome į Kauno zoologijos sodą, kur apžiūrėjome lauko teritorijoje gyvenančius gyvūnus bei vidaus patalpose įsikūrusias dykumos, tropikų ekspozicijas. Egzotinių gyvūnų gausa nepaliko abejingų. Smagi ekskursijos dalis – pažintinės edukacijos, kurių metu pasidalinome į dvi grupes. Vyresnieji mokiniai domėjosi nykstančiais pasaulio gyvūnais ir jų išsaugojimo galimybėmis, o mažesnieji dalyvavo vabzdžių pažinimo edukacijoje. Charizmatiškas edukatorius ir sudomino, intrigavo, ir prajuokino iki ašarų. Smagiausia buvo kiekvienam iš arti apžiūrėti, paliesti egzotiškus, didžiulius vabzdžius, leisti savo ranka paropoti gyvalazdėms. Ir suprasti, kad tie „baisieji“ vabzdžiai yra labai svarbi gamtos dalis, kuria neverta nei bjaurėtis, nei jos bijoti. Grįžome namo pavargę, bet laimingi, nes per vieną dieną pamatėme, sužinojome tiek daug apie savo gimtąjį kraštą ir gyvąjį pasaulį.

Stovykla „Smalsučiai“

Margaspalvė vasarėlė sukvietė į mokyklą 1 - 4 kl. pradinukus. Čia vaikai dalyvavo trijų dienų stovyklos „Smalsiukai“ veiklose.
Pirmą stovyklos dieną edukatorės iš Biržų „Sėlos“ muziejaus pradėjo apšildydamos vaikų kūną ir protą. Kartu su vaikais žaidė žaidimus. Po to jos papasakojo apie Biržų miesto įkūrimą, kunigaikščius Radvilas. Smalsiukai turėjo galimybę pasimatuoti 17 a. Radvilų kariuomenės kario šalmą, laikyti rankoje kardą ir buožę, piešė šeimos herbą, dėliojo dėliones.
Po edukacijos stovyklautojus pasikvietė keramikos mokytoja. Ten vaikai lipdė iš molio. Vos pabaigę darbelius smalsiukai skubėjo į salę. Ten laukė pareigūnė Modesta su jaunaisiais policijos rėmėjais. Vaikai sužinojo daug įdomios informacijos apie policininko darbą, žaidė įvairius žaidimus.
Antrą stovyklos dieną atidarėme gamindami gėles. Padedant mokytojoms buvo sukurta įspūdinga aguonų puokštė, kuri papuošė mokyklos fojė. Pagaminę gėles vaikai bėgo į salę. Mokytoja Violeta Lazickienė paruošė robotikos užsiėmimus. Mokiniai konstravo, statė pilį.
Paskutinę dieną nuo pat ryto vaikai piešė plakatus. Juose nupiešė stovyklos įspūdžius ir išreiškė lūkesčius. Dieną užbaigė atlikdami laboratorinius darbus. Su mokytojų ir chemijos dėstytojo Domo pagalba atliko penkis bandymus. Atlikti eksperimentai lavino vaikų vaizduotę, stiprino motorinius gebėjimus, padėjo susipažinti su naudojamomis medžiagomis ir indais. Jauniausieji laboratorijos chemikai stebėjo dažų pasiskirstymą piene. Priėjo išvados, kad piene yra vandens. Sekančio eksperimento metu pasisiūlę savanoriai pagamino „besiveržiantį vulkaną“. Suprato, kad iš vulkano veržiasi šiltnamio efektą keliančios CO2 dujos. Kita savanorių grupė, atlikdami panašų eksperimentą, šias dujas gaudė balionuose, taip juos pripūsdami. Laboratorinę veiklą užbaigė gamindami „lavos lempą“.

Lik sveika, pradine mokykla!

Baltų kaštonų kekėse ištirpo penkeri mūsų vaikystės metai. Birželio 7 d. mūsų mokyklos ketvirtokų būrelis atsisveikino su savo klase, su pirmąja mokytoja. Į klasę sugužėjo mokinių tėveliai, atvyko mokyklos direktorė, direktorės pavaduotoja ir būsimoji penktokų auklėtoja. Margaspalviais karpiniais ir spalvotais balionais išpuoštoje klasėje aidėjo paskutiniai mokinių linkėjimai, padėkos žodžiai tėveliams, mokytojai. Štai ir paskutinis žinių patikrinimas – „Linksmasis egzaminas“. Jį puikiai įveikė visi!
Mokytoja įteikė mokiniams pradinio ugdymo baigimo medalius ir padėkas. O mokyklos direktorė – pradinio ugdymo baigimo pažymėjimus. Direktorės pavaduotoja ugdymui ragino nepamiršti per vasarą knygelių skaitymo, linkėjo paaugti ir sutvirtėti. Paragavę skanaus, tėvelių iškepto torto, išvykome į Raubonių pramogų parką.

Pažintis su profesijomis

Birželio 7 dieną ikimokyklinio ugdymo grupės vaikučiai su dideliu džiaugsmu susipažino ir „pasimatavo“ profesijas, jų įvairove, darbo priemonėmis. Išbandė kirpėjo, valytojo ir skalbėjo profesiją. Pasigamino sau modelį su nuostabiausiais plaukais ir tada jį apkirpo. Plaukų likučius šlavė ir mokėsi laikyti taisyklingai priemones skirtas valytojo profesijai. Skalbė šluostes su kojinėmis. Skalbinius mokėsi, kabinti segtukais. Pabiručiai patyrė daug teigiamų emocijų. Po visų išbandytų profesijų, vaikučiai buvo apdovanoti muilo burbulais. Smagiai jais žaidė kiemelyje.

„Išauginta Europos Sąjungoje“

Birželio 6 dieną įvyko dar vienas renginys pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Šįkart 2 - 4 klasių mokiniai vyko į VDU ŽŪA akvakultūros centrą. Mokiniai sužinojo, kokios žuvys auginamos Lietuvoje. Akademijos docentas pasakojo apie žuvų veisimą. Žinoma, įdomiausia buvo apžiūrėti žuvų baseinus ir vonias bei klausytis pasakojimų apie įvairias čia gyvenančias žuvis.

mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį19823

Jūsų IP: 3.238.121.7