Lietuvių kalbos dienos mokykloje

Vasario – kovo mėnesiais 5–9 klasių mokiniai dalyvavo Valstybinės kalbos inspekcijos inicijuotuose „Lietuvių kalbos dienų“ renginiuose. Vasarį mokiniai rungėsi rašinių „Graži tu, mano brangi Tėvyne“ konkurse. 5–6 klasių grupėje nugalėtoja tapo šeštokė Gabrielė Januškevičiūtė, o 7-9 klasių grupėje gražiausią rašinį apie Tėvynę parašė Redas Strelčiūnas. Mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir dovanėlėmis Kovo 11-osios minėjimo renginyje. O gražiausios rašinių ištraukos papuošė lietuvių kalbos kabineto stendą.

Antrasis renginys – dailyraščio konkursas „Žodžiai Lietuvai“ – vyko kovo mėnesį. Mokiniai stengėsi kuo dailiau perrašyti M. Daukšos tekstą „Prakalba į malonųjį skaitytoją“. Nugalėtojus rinko ne tik komisija, sudaryta iš lietuvių kalbos mokytojų I. Macytės, J. Gylytės Pečiokienės, direktorės pavaduotojos ugdymui I. Jasiukėnienės bei bibliotekininkės D. Kraptavičienės, bet balsavo ir patys 5-9 klasių mokiniai. Nugalėtojomis tapo 5 klasės mokinė Agnė Sargūnaitė ir aštuntokė Evelina Kabišaitytė.

Smagu, kad konkursai sulaukė didelio mokinių aktyvumo. Tikimės, kad jie taps tradiciniai ir prisidės prie prasmingo valstybės švenčių paminėjimo bei skatins mokinius didžiuotis gimtąja kalba.

Lietuvių kalbos mokytojos J. Gylytė Pečiokienė ir I. Macytė

Last Updated (Tuesday, 07 May 2019 21:37)