Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška
Mokiniams, darbuotojams

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Pasaulio valgiai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši kalbų mokymąsi ir pasaulio pažinimą skatinanti diena tradiciškai paminima ir mūsų mokykloje. Šįmet nusprendėme praplėsti savo akiratį domėdamiesi įvairių tautų virtuve. Vyriausieji mokiniai – dešimtokai – stropiai ruošėsi įdomiam išbandymui ir ketvirtadienį technologijų kabinete duris atvėrė „Poliglotų“ kavinė. Meniu siūlė įvairių šalių patiekalus: picas,  sušius, vokišką pyragą ir kitus gardumynus. Jaunieji verslininkai vikriai sukosi aptarnaudami nesibaigiantį klientų srautą.

O penktadienį po trijų pamokų 5–12 klasių mokiniai ir mokytojai rinkosi į salę pagrindiniam renginiui. Mokiniai, pasipuošę pasirinktos šalies simbolika,  įsikūrė prie savo gamintomis vaišėmis nukrautų stalų. Pas europiečius viešėjo ir „svečiai“ iš tolimosios Meksikos – mokytojų ir tėvų komanda. Visus susirinkusius pasveikino mokytojos S. Vitkevičiūtė ir I. Macytė, priminusios, koks svarbus jaunam žmogui  kalbų mokėjimas, bendravimas, kitų kultūrų pažinimas. Šventinę nuotaiką „užkūrė“ mokyklos šokėjos – bendras mokinių, mokytojų ir mamų projektas. Šventės svečias – buvęs mūsų mokyklos mokinys, garsus virtuvės šefas Ruslanas Puskepanis - papasakojo apie savo darbą restoranuose, supažindino su įvairių pasaulio šalių virtuvės subtilybėmis ir visiems priminė svarbias gyvenimo tiesas: svarbu turėti svajonių, jų siekti kasdieniu darbu neatidėliojant rytdienai, ir viskas pasiseks. Pasaulis didžiulis, įdomus ir užkariaujamas  ryžtu bei atkaklumu.

Po to kiekviena klasė pristatė savo namų darbus. Mokiniai, pasirinkę Europos šalį, porą savaičių gilinosi į jos geografines, kultūrines ir kulinarines įdomybes. Salėje visiems demonstravo savo atradimus, kulinarinius eksperimentus filmukuose ar nuotraukose.

Gražus Kalbų dienos akcentas – dailės mokytojo B. Tuskėno ir mokinių projektas, skirtas kalbų pažinimui. Darbai puošė salę, o mokytojas visus supažindino su technika, kai iš senų knygų, spaudos leidinių, atvirukų gimė paveikslai.

Atėjus laikui pasivaržyti, mokiniai turėjo prisiminti patarles apie maistą, Europos vėliavas bei pasisveikinimo žodžius. Šauniausieji buvo apdovanoti prizais.

O šventės pabaiga – smagiausia. Visi traukėme populiarias dainas ir ragavome savo gamintas vaišes, vaišinome kaimynus. Puiki kulinarinė ekskursija po pasaulį ragaujant vokiško štrudelio, prancūziško tarte Tatin, lietuviškų žagarėlių ar meksikietiškų kukurūzinių traškučių su gvakamolės padažu.

Šventę organizavo kalbų mokytojos L. Tuskėnienė, J. Gylytė Pečiokienė, I. Macytė, S. Vitkevičiūtė. Dėkojame mokytojams, klasių auklėtojams ir tėvams, šauniai dalyvavusiems šventėje 

Lietuvių k. mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

 

Last Updated (Monday, 07 October 2019 20:15)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien180
mod_vvisit_counterVakar216
mod_vvisit_counterŠią savaitę180
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę5547
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19064
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį5341
mod_vvisit_counterViso554485

Prisijungę: 6
Jūsų IP: 44.192.48.196
,
Šiandien: Jun 24, 2024

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120