Pasaulio valgiai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši kalbų mokymąsi ir pasaulio pažinimą skatinanti diena tradiciškai paminima ir mūsų mokykloje. Šįmet nusprendėme praplėsti savo akiratį domėdamiesi įvairių tautų virtuve. Vyriausieji mokiniai – dešimtokai – stropiai ruošėsi įdomiam išbandymui ir ketvirtadienį technologijų kabinete duris atvėrė „Poliglotų“ kavinė. Meniu siūlė įvairių šalių patiekalus: picas,  sušius, vokišką pyragą ir kitus gardumynus. Jaunieji verslininkai vikriai sukosi aptarnaudami nesibaigiantį klientų srautą.

O penktadienį po trijų pamokų 5–12 klasių mokiniai ir mokytojai rinkosi į salę pagrindiniam renginiui. Mokiniai, pasipuošę pasirinktos šalies simbolika,  įsikūrė prie savo gamintomis vaišėmis nukrautų stalų. Pas europiečius viešėjo ir „svečiai“ iš tolimosios Meksikos – mokytojų ir tėvų komanda. Visus susirinkusius pasveikino mokytojos S. Vitkevičiūtė ir I. Macytė, priminusios, koks svarbus jaunam žmogui  kalbų mokėjimas, bendravimas, kitų kultūrų pažinimas. Šventinę nuotaiką „užkūrė“ mokyklos šokėjos – bendras mokinių, mokytojų ir mamų projektas. Šventės svečias – buvęs mūsų mokyklos mokinys, garsus virtuvės šefas Ruslanas Puskepanis - papasakojo apie savo darbą restoranuose, supažindino su įvairių pasaulio šalių virtuvės subtilybėmis ir visiems priminė svarbias gyvenimo tiesas: svarbu turėti svajonių, jų siekti kasdieniu darbu neatidėliojant rytdienai, ir viskas pasiseks. Pasaulis didžiulis, įdomus ir užkariaujamas  ryžtu bei atkaklumu.

Po to kiekviena klasė pristatė savo namų darbus. Mokiniai, pasirinkę Europos šalį, porą savaičių gilinosi į jos geografines, kultūrines ir kulinarines įdomybes. Salėje visiems demonstravo savo atradimus, kulinarinius eksperimentus filmukuose ar nuotraukose.

Gražus Kalbų dienos akcentas – dailės mokytojo B. Tuskėno ir mokinių projektas, skirtas kalbų pažinimui. Darbai puošė salę, o mokytojas visus supažindino su technika, kai iš senų knygų, spaudos leidinių, atvirukų gimė paveikslai.

Atėjus laikui pasivaržyti, mokiniai turėjo prisiminti patarles apie maistą, Europos vėliavas bei pasisveikinimo žodžius. Šauniausieji buvo apdovanoti prizais.

O šventės pabaiga – smagiausia. Visi traukėme populiarias dainas ir ragavome savo gamintas vaišes, vaišinome kaimynus. Puiki kulinarinė ekskursija po pasaulį ragaujant vokiško štrudelio, prancūziško tarte Tatin, lietuviškų žagarėlių ar meksikietiškų kukurūzinių traškučių su gvakamolės padažu.

Šventę organizavo kalbų mokytojos L. Tuskėnienė, J. Gylytė Pečiokienė, I. Macytė, S. Vitkevičiūtė. Dėkojame mokytojams, klasių auklėtojams ir tėvams, šauniai dalyvavusiems šventėje

Lietuvių k. mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

Last Updated (Monday, 07 October 2019 20:15)

Jūsų IP: 3.145.111.183