Būti laimingu – (ne)įmanoma

Laimė... Būk laimingas... Ar mūsų tikslas – būti laimingu?.. Visais laikais žmonės ieškojo laimės, jos stebuklingų receptų. Mūsų laikų žydų psichologas Tal Ben-Shaharas nurodo 10 patarimų, kaip galima išmokti būti laimingu. Gal tereikia pabandyti ir būti laimingu taps įmanoma?

1. Suvokite, kas jums teikia laimės. Galite surašyti naujas patirtis, kurios jus padarytų šiek tiek laimingesniais. Tai gali būti ir maži džiaugsmai, kurie jums malonūs.

2. Suderinkite prasmę ir malonumą. Pasirinkite, pasak antikos mąstytojo Aristotelio „aukso vidurį“. Tal Ben-Shaharas mano, kad „laimė nėra tai, ką galima rasti kalno viršūnėje, ir ne tai, kas slepiasi papėdėje, laimė – tai kopimo į viršūnę patirtis.“

3. Laimė nėra tikslas. Svarbu nepuoselėti vilčių, kad laimė susijusi su kitais, o siekti vis laimingesnės kasdieninės būsenos.

4. Kurkite tradicijas. Kiekvieną dieną ar vakarą sugalvokite savo laimės ritualą (dienoraščio rašymas, meditacija, žiūrėjimas į žvaigždes, padėka...)

5. Įsivaizduokite, kad jums 110 metų. Pabandykite pažvelgti į savo dabartį ir duoti patarimų sau.

6. Supaprastinkite gyvenimą. Atsisakykite to, ko galite nedaryti ir darykite tai, kas jums iš tikrųjų įdomu.

7. Prisiminkite, kad kūnas ir sąmonė susiję. Pasirūpinkite savo kūnu – išsimiegokite, galvokite, ką valgote, bent minimaliai pasimankštinkite.

8. Priimkite savo emocijas. Išgyvenkite visas emocijas – ir malonias, ir nemalonias, nes jos yra jūsų.

9. Sekite, į ką koncentruojatės. Kontroliuokite savo mintis, išmokite „perjungti kanalą“ iš negatyvo į pozityvą.

10. Paverskite laimę savo valiuta. Stenkitės gyvenimą matuoti laimės matu. Jei pritrūks jėgų, atsakykite į klausimą „Į ką iškeičiau savo laimę?“, o jūsų atsakymas leis jums būti laimingu ir toliau tobulėti.

Kad patarimai neliktų neįgyvendinti, prisiminkite vienos pasakėčios moralą: „Žinau vieną vietą, kur jie tikrai nesugebės rasti laimės. Paslėpkite ją jų pačių viduje – ten niekas nežiūri. Jie praleidžia visą gyvenimą ieškodami laimės bet kur, išskyrus pačius save.“

Parengta pagal:

Psichologė Diana Kraptavičienė

Veiksmo kalendorius

Last Updated (Monday, 31 August 2020 13:08)

Jūsų IP: 18.220.140.5
Šiandien: Apr 26, 2024