Pas bitininką

Birželio 14 d. 5-8 klasių mokiniai, dalyvaujantys „Šviečiamosios gyvulininkystės programoje“, svečiavosi pas Saločių bitininką Tadą Jasiukėną. Bitininkas Tadas pravedė edukacinį užsiėmimą apie bitininkystę, o jam talkino žmona Vilma ir sūnus Dovydas, nes visi trys darbuojasi bičių ūkyje pagal savo galimybes. Sužinojome, pamatėme, paragavome, patyrėme... Bičių būna visokių, kaip ir žmonių, daugiau darbštesnių ir mažiau, geresnių ir piktesnių, sveikų ir ligotų. Apie bitininkavimą reikia daug išmanyti, bet svarbiausia, kad patiktų, o tada ir sunkumai lengviau įveikiami. Bitininkui Tadui ir jo šeimai bitininkavimas iš pradžių buvo kaip hobis, kuris tapo pragyvenimo šaltiniu.
Mokiniai, grįžę iš užsiėmimo, pasidalino įspūdžiais karjeros dienos „Svajonės pildosi“ dalyviams. Šeštokės Otilija ir Marija perskaitė informaciją apie bitininkystę iš „Užduočių knygelė 5-8 klasių moksleiviams “, aštuntokai Elinga ir Nojus bei penktokas Augustas papasakojo apie tai, kaip bitininkas Tadas pradėjo bitininkauti, kodėl bičių motinėlė negali gyventi be bičių. Avilyje gyvena apie 60 tūkst. bičių. Jis pradėjo bitininkauti, nes labai mėgo bičių medų su koriu, bet vieną dieną kaimynas nebedavė medaus, taigi jis nusprendė pradėti bitininkauti nuo 2007 m. ir dabar turi 200 bičių šeimų.
Nuoširdžiai dėkojame bitininkui Tadui ir jo šeimai už malonų bendradarbiavimą. Tikimės, kad prasidėję edukaciniai užsiėmimai apie bitininkystę tęsis ir kitais mokslo metais.

Last Updated (Wednesday, 21 June 2023 16:23)

mod_vvisit_counterŠį mėnesį2084

Jūsų IP: 3.135.212.238