Joomla TemplatesBest Web HostingBest Joomla Hosting
Paieška

Socialinio ir emocinio ugdymo programa finansuojama projekto ,,Saugios aplinkos mokykloje kūrimas II" Nr.09-2.2-ESFA-V-729-03-0001 lėšomis

Matematikos mokau (-si) savivaldžiai

Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla kartu su keturiais partneriais įgyvendina projektą „Matematikos mokau(-si) savivaldžiai – mokausi atsakingai“. 

Projekto tikslas – sukurti ir įdiegti šiuolaikišką bei patrauklų mokiniams savivaldaus mokymo (-si) modelį matematikos pamokose, siekiant pagerinti 10-os klasės mokinių matematikos mokymo (-si) pasiekimus.

Veiklos:

1. Mokytojų kvalifikacijos tobulinimas ir konsultavimas;
2. Mokymo(si) modelio sukūrimas ir pritaikymas.
Šiuo projektu siekiama įgyvendinti Geros mokyklos koncepcijos nuostatas bei stiprinti projekte dalyvaujančių mokyklų Geros mokyklos požymių raišką.

Daugiau informacijos apie projektą rasite čia... 

  

Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla

Jaunųjų poškiečių išvyka

Spalio 24 dieną Jaunųjų poškiečių būrelio nariai su vadove mokytoja R. Jakuboniene ir mokytoja J. Gylyte Pečiokiene vyko į Vilnių. Diena dovanojo nuostabų saulėtą orą, tad visų nuotaika buvo puiki. Pirmiausia pabuvojome Antakalnio kapinėse, kur aplankėme Antano Poškos kapą, padėjome vainikėlius ir uždegėme žvakes. Kapinėse stabtelėjome prie garsių Lietuvos asmenybių amžinojo poilsio vietų, Sausio 13-osios aukų memoriale, prisiminėme skaudų mūsų tautos istorijos momentą.

Turėdami šiek tiek laisvo laiko užsukome pasivaikščioti po Bernardinų sodą, pasigėrėti Bernardinų ir Šv. Onos bažnyčiomis. Užtrukti negalėjome, nes mūsų jau laukė edukacija naujajame Mo muziejuje. Pasivaikščioję po modernią muziejaus aplinką, užsukome į vidų, kur mus visu greičiu įtraukė aktyvi ir šiuolaikiška pamoka „Gyvūnas ir robotas manyje“. Vedami puikios gidės keliavome iš vienos salės į kitą, stebėjome eksponatus, dalyvavome užduotyse ir net patys to nejausdami gilinomės į savo psichologiją, kurioje daug gyvūniškos prigimties ir... roboto savybių. Bet smagiausia pripažinti, kad esame būtybės, kurios gali save kontroliuoti, būti kūrybingos ir žmogiškos. Mokiniai liko sužavėti paskutine edukacijos dalimi – meditacija.

Trečioji išvykos dalis – Televizijos bokštas. Vedami gido  sužinojome, kaip buvo projektuojamas, statomas ir įrengiamas aukščiausias Lietuvos statinys. Kildami liftu iš vidaus pamatėme bokšto liemenį, bokšto taurę, išėję į atvirą erdvę grožėjomės Vilniaus panorama. Apžiūrėdami  aplinką prisiminėme sausio 13-osios įvykius, stabtelėjome prie paminklo bokšto gynėjams atminti  „Aukojimas“, gynėjų žuvimo vietų, kurias dabar mena pastatyti nedideli granito obeliskai. Po to dar sustojome Konarskio gatvėje, šalia ten įsikūrusio Lietuvos Televizijos ir radijo pastato, kuriame kuriamos visos LRT laidos.

Grįžome jau vėlų vakarą, pavargę, bet kupini įspūdžių, praplėtę kultūrinį akiratį, gavę puikią istorijos ir pilietiškumo pamoką.

Mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

 

Last Updated (Wednesday, 30 October 2019 10:01)

 

Ekologinio ugdymo projektinė diena „Rudenėli, labas“

Spalio 25 d. mokykloje vyko pradinių klasių ekologinio ugdymo projektinė diena „Rudenėli, labas“. Kiekviena klasė pasirinko projekto temą: 1 kl. – „Daržovių pintinėje“, 2 kl. - „Obuoliukai“, 3, 4 kl. - „Auksinių varpų dosnumas“.

Visą savaitę, spalio 21 – 25 dienomis, vyko integruotos pamokos pasirinkta tema. Mokiniai kūrė eiles, mįsles, piešė, aplikavo, dainavo, šoko, rinko medžiagą, sudarė diagramas. Penktadienį visą savo veiklą, paruoštą programėlę pristatė draugams ir tėveliams. Pirmokai sukūrė daržovių staltiesę, antrokai pristatė sodo gėrybių stendą, trečiokai ir ketvirtokai pristatė savo sukurtą knygą „Auksinių varpų dosnumas“.

Kiekvienos klasės tėveliai irgi aktyviai dalyvavo šiame projekte. Jie pristatė savo namų darbus „Tai bent skanumėlis.

Šventė baigėsi šokiu – rateliu „Šiaudų batai“ ir visi išėjo į klases aptarti projekto ir pasivaišinti tėvelių skanumynais.

Pradinių klasių mokytoja J. Šatienė

Projektinė veikla „Labas, Rudenėli“

Namišių skyriaus mokiniai spalio 14d. pradėjo projektinės veiklos savaitę „Labas, Rudenėli“.  Kiekvieną savaitės dieną viena pamoka buvo skirta šiam projektui. Mokiniai svėrė, matavo, piešė obuolius, bulves, braižė diagramas. Kūrė pasakojimus apie kaliausę, pirmokai spalvino, karpė raides ir sudėjo žodį kaliausė. Domėjosi kas auga sode, miške, darže, laukuose. O ketvirtadienį laukė baigiamoji projekto dalis – šventė. Joje dalyvavo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai. Tėveliai lauke pastatė kaliauses, o  vaikai padarė joms skrybėles. Ir vaikai, ir tėveliai išradingai pristatė savo darbus. Susirinkę į klasę vaikai kartu su tėveliais įveikė keletą linksmų užduočių. Vaikai parodė savo paruoštą programėlę.  Tada visi apžiūrėjo darbelių parodėlę.

Mokytoja S.Lapėnienė

 

 


Last Updated (Tuesday, 05 November 2019 21:23)

 

Viktorina „Pasaulis ir aš“

Viktorinos „Pasaulis ir aš“ nuostatuose rašoma, kad viktorina yra projekto „Pasaulis ir aš“ dalis, kuris yra finansuojamas LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. O projektą įgyvendina Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Viktorinos tikslai: pristatyti jaunimui Darnaus vystymosi tikslus, skatinti domėtis pasaulinėmis problemomis ir skatinti mokinių bendravimą. Mūsų mokykla pateikė paraišką ir gavo prisijungimo prie viktorinos klausimų duomenis. Spalio 9 d. mūsų bibliotekoje penktos, šeštos ir septintos klasių komandos (po 6 iš kiekvienos klasės) dalyvavo viktorinoje „Pasaulis ir aš“.

 Komandos į 20 viktorinos klausimų atsakė raštu ir pakeldami korteles. Vertinimo komisijos nariai (po vieną iš komandos ir direktorės pavaduotoja ugdymui Inga Jasiukėnienė) įvertino atsakymus ir paskelbė nugalėtojus. Pirmą vietą laimėjo „Nugalėtojų“ ir „Tingvinų“ komandos, surinkusios po 19 taškų, o „Gamtos vaikams“ atiteko antra vieta (18 balų).  Nugalėtojų duomenys išsiųsti organizatoriams ir belieka sulaukti dovanų.

Bibliotekininkė D. Kraptavičienė

 

Last Updated (Friday, 11 October 2019 10:31)

 

Pasaulio valgiai Saločių Antano Poškos pagrindinėje mokykloje

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Ši kalbų mokymąsi ir pasaulio pažinimą skatinanti diena tradiciškai paminima ir mūsų mokykloje. Šįmet nusprendėme praplėsti savo akiratį domėdamiesi įvairių tautų virtuve. Vyriausieji mokiniai – dešimtokai – stropiai ruošėsi įdomiam išbandymui ir ketvirtadienį technologijų kabinete duris atvėrė „Poliglotų“ kavinė. Meniu siūlė įvairių šalių patiekalus: picas,  sušius, vokišką pyragą ir kitus gardumynus. Jaunieji verslininkai vikriai sukosi aptarnaudami nesibaigiantį klientų srautą.

O penktadienį po trijų pamokų 5–12 klasių mokiniai ir mokytojai rinkosi į salę pagrindiniam renginiui. Mokiniai, pasipuošę pasirinktos šalies simbolika,  įsikūrė prie savo gamintomis vaišėmis nukrautų stalų. Pas europiečius viešėjo ir „svečiai“ iš tolimosios Meksikos – mokytojų ir tėvų komanda. Visus susirinkusius pasveikino mokytojos S. Vitkevičiūtė ir I. Macytė, priminusios, koks svarbus jaunam žmogui  kalbų mokėjimas, bendravimas, kitų kultūrų pažinimas. Šventinę nuotaiką „užkūrė“ mokyklos šokėjos – bendras mokinių, mokytojų ir mamų projektas. Šventės svečias – buvęs mūsų mokyklos mokinys, garsus virtuvės šefas Ruslanas Puskepanis - papasakojo apie savo darbą restoranuose, supažindino su įvairių pasaulio šalių virtuvės subtilybėmis ir visiems priminė svarbias gyvenimo tiesas: svarbu turėti svajonių, jų siekti kasdieniu darbu neatidėliojant rytdienai, ir viskas pasiseks. Pasaulis didžiulis, įdomus ir užkariaujamas  ryžtu bei atkaklumu.

Po to kiekviena klasė pristatė savo namų darbus. Mokiniai, pasirinkę Europos šalį, porą savaičių gilinosi į jos geografines, kultūrines ir kulinarines įdomybes. Salėje visiems demonstravo savo atradimus, kulinarinius eksperimentus filmukuose ar nuotraukose.

Gražus Kalbų dienos akcentas – dailės mokytojo B. Tuskėno ir mokinių projektas, skirtas kalbų pažinimui. Darbai puošė salę, o mokytojas visus supažindino su technika, kai iš senų knygų, spaudos leidinių, atvirukų gimė paveikslai.

Atėjus laikui pasivaržyti, mokiniai turėjo prisiminti patarles apie maistą, Europos vėliavas bei pasisveikinimo žodžius. Šauniausieji buvo apdovanoti prizais.

O šventės pabaiga – smagiausia. Visi traukėme populiarias dainas ir ragavome savo gamintas vaišes, vaišinome kaimynus. Puiki kulinarinė ekskursija po pasaulį ragaujant vokiško štrudelio, prancūziško tarte Tatin, lietuviškų žagarėlių ar meksikietiškų kukurūzinių traškučių su gvakamolės padažu.

Šventę organizavo kalbų mokytojos L. Tuskėnienė, J. Gylytė Pečiokienė, I. Macytė, S. Vitkevičiūtė. Dėkojame mokytojams, klasių auklėtojams ir tėvams, šauniai dalyvavusiems šventėje 

Lietuvių k. mokytoja J. Gylytė Pečiokienė

 

Last Updated (Monday, 07 October 2019 20:15)

 

 

Konstitucijos egzaminas

Konstitucija – tai pagrindinis valstybės įstatymas. 2019 m. spalio 3 d. Saločių Antano Poškos pagrindinės mokyklos mokiniai turėjo progą pasitikrinti savo žinias Konstitucijos egzamine, kurį šiais metais laikė keturiasdešimt vienas 6–10 klasių mokinys. Geriausiai egzamine sekėsi Erikui Antončikui (7 kl.), Danielei Ardulevičiūtei (6 kl.), Agnei Paškevičiūtei (6 kl.), Agnei Sargūnaitei (6 kl.). Ačiū visiems, kurie dalyvavo Konstitucijos egzamine.

Ketvirtos klasės mokiniai dalyvavo kūrybiniame konkurse ,,Mano namai – laisva Lietuva". Geriausi piešiniai Dovilės Liubertaitės, Godos Kavaliauskaitės, Kornelijos Burokaitės ir Paulinos Strelčiūnaitės.

Mokytoja R.Jakubonienė

 

Last Updated (Thursday, 03 October 2019 20:21)

 

Informacija

 Pasvalio r. Saločių Antano Poškos pagrindinė mokykla
Adresas: Vytauto g. 11, Saločiai, Pasvalio r.
Tel. (8 451) 40 458; 40 589
El.p. salocium@pasvalys.lt (buhalterija); salociumokykla@gmail.com

Lankytojų skaitiklis

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien103
mod_vvisit_counterVakar213
mod_vvisit_counterŠią savaitę891
mod_vvisit_counterPraėjusią savaitę1565
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3600
mod_vvisit_counterPraėjusį mėnesį6423
mod_vvisit_counterViso348583

Prisijungę: 6
Jūsų IP: 3.239.58.199
,
Šiandien: Sep 16, 2021

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include(template_debug.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120

Warning: include() [function.include]: Failed opening 'template_debug.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear') in /home/saalys/domains/salociumokykla.lt/public_html/templates/jaw047/index.php on line 120